Dariusz Malejonek podaje przepis na życie bez lęku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 16:00
Artysta wydał właśnie swoją biografię pt. "Dariusz »Maleo« Malejonek. Urodzony, by się nie bać", w której opisuje 35 lat swojej kariery, narodziny polskiej sceny reggae, a także eksperymenty z używkami i duchowe poszukiwania.
Audio
  • Dariusz Malejonek o swojej książce i sposobie na życie (Muzyczna Jedynka)
Dariusz Malejonek
Dariusz MalejonekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Dariusz Malejonek przekonuje, że tym, co nas hamuje i nie pozwala żyć pełnią życia, jest strach. - Piszę m.in. o swoich kolegach, wielu z nich było znanymi muzykami. Myślę, że mamy pustkę w sercu, w którą wkrada się lęk. Próbujemy uśmierzyć go za pomocą alkoholu, narkotyków, hazardu, pracy - wyjaśnia. Dodaje też, że jego zdaniem sposobem na pokonanie lęku jest piękno. - Dostojewski mówił, że piękno zbawi świat. Obcowanie z pięknem przyrody, sztuki pomaga nam się odnawiać, ale prawdziwe piękno to także Bóg. On daje nam siłę - mówi.

Artysta podpowiada też, gdzie szukać motywacji do zmagania się z życiem, a prowadzący Zbigniew Krajewski przytacza pierwsze zdanie książki, które w jego opinii sprawia, że od razu chce się ją czytać. W audycji posłuchacie też piosenek Dariusza Malejonka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Dariusz "Maleo" Malejonek (wokalista, gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 14.31

mg/mc

Czytaj także

Kuba Sienkiewicz: ja pisarzem? To brzmi kuriozalnie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 16:16
- Równie dobrze można by mnie przedstawiać, tak jak robią to niektórzy dziennikarze, że jestem aktorem - mówi lider Elektrycznych Gitar w związku z wydaniem autobiografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa jak terapia. Autobiografia Kazika Staszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 19:55
- Opowieść o całym życiu uświadomiła mi, że oceniam siebie samego trochę zbyt krytycznie - o pracy nad "Idę tam gdzie idę" opowiadają w Jedynce Kazik i autor tego wywiadu rzeki Rafał Księżyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Antydepresanty". Marika prozą i wierszem o sobie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 16:37
- Przy pisaniu "Antydepresantów" korzystałam przede wszystkim z tego, że zajmuję się pisaniem piosenek, czyli dosyć zwartych form, chociaż w życiu jestem gadułą - mówi wokalistka o swojej debiutanckiej książce.
rozwiń zwiń