X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłość w języku jidysz, czyli białostocki "Inny Wymiar"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 16:20
W stolicy Podlasia do 4 września potrwa interdyscyplinarny festiwal "Inny Wymiar" prezentujący kultury Wschodu i ich związki z regionem. W programie są wystawy, instalacje, spektakle, pokazy filmów i koncerty.
Audio
  • Miron Zajfert zaprasza do Białegostoku na festiwal "Inny Wymiar" (Muzyczna Jedynka)
Miron Zajfert
Miron ZajfertFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Ideą jest tworzenie pomostu pomiędzy tradycją, historią regionu, a tym, co współczesne. W przypadku Podlasia, przy jego mozaice kulturowej i religijnej, jest to rzeczą oczywistą - mówi organizator wydarzenia Miron Zajfert. Jak dodaje, jednym przęsłem tego pomostu jest eksplorowanie nowoczesnych środków wyrazu artystycznego, a drugim - otwarcie się na artystów ze Wschodu, m.in. z Gruzji, Serbii, Ukrainy, Białorusi.

2 września w programie jest m.in. film "Ludzie bez jutra" (reż. Aleksander Hertz) z 1919 r.z muzyką na żywo w wykonaniu Pawła Szamburskiego, Patryka Zakrockiego i Sebastiana Wypycha. - Na niedzielę przenosimy się natomiast z Białegostoku do Tykocina, do pieczołowicie odrestaurowanej synagogi. Ola Bilińska zaprezentuje tam swój projekt "Libelid", w którym opowiada o rozmaitych obliczach miłości, tych odnalezionych w międzywojennych śpiewnikach i tomikach poezji. To spotkanie z poezją miłosną w języku jidysz - zaprasza Miron Zajfert. W nagraniu audycji posłuchacie dwóch utworów z płyty "Libelid".

"Inny Wymiar" jest częścią projektu "Wschód kultury" - cyklu festiwali organizowanych w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Miron Zajfert (organizator festiwalu "Inny Wymiar")

Data emisji: 2.09.2016

Godzina emisji: 14.14

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Dzięgiel: piosenki Kaliny Jędrusik się nie zestarzały

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 17:00
- Miała szczęście do wspaniałych kompozytorów, do bardzo dobrych autorów tekstów, poetów piosenki - mówił w Jedynce Zbigniew Dzięgiel, prezes Fundacji im. Kaliny Jędrusik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Majewski: "Excentrycy" to opowieść o miłości mojego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 18:15
- Był nią jazz, pełen radości, energii. Dla nas to był głos lepszego świata. Głos nadziei, że my w końcu też będziemy należeć do świata wolności. Czuliśmy się w Polsce bardzo odcięci - wyjaśnił reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa Singera - zobacz nieistniejące miasto

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 02:07
- Na Pradze możemy bardziej odczuć atmosferę żydowskiej Warszawy, bo do dziś możemy tam odnaleźć bardzo wyraźne ślady centrum życia żydowskiego - mówi Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, przewodniczka po Warszawie
rozwiń zwiń