Antek Smykiewicz i jego muzyczny dream team

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 15:43
- Wszystko, co się teraz dzieje w moim zawodowym życiu jest jakimś darem i zapłatą za ciężką pracę przez ostatnie 5 lat – mówi w "Muzycznej Jedynce" Antek Smykiewicz.
Audio
  • Antek Smykiewicz o wersji specjalnej płyty "Nasz film" i singlu "Jak sen" (Muzyczna Jedynka)
- Chciałbym uzupełnić historie, które zostały zawarte na moim debiutanckim albumie - mówi Antek Smykiewicz
- Chciałbym uzupełnić historie, które zostały zawarte na moim debiutanckim albumie - mówi Antek SmykiewiczFoto: jacek Konecki/Polskie Radio

W maju ukazała się debiutancka płyta wokalisty pt. "Nasz film". Obecnie trwają prace nad wersją deluxe krażka, na której znajdzie się dziewięć dodatkowych piosenek. - To są świetne numery, które zostały stworzone trochę wcześniej, a nie weszły na ten pierwszy album, więc chciałbym je jeszcze pokazać - tłumaczy Antek Smykiewicz.

Przy albumie "Nasz film" wokalista współpracował z licznym gronem artystów, m.in. Markiem Kościkiewiczem, Ewą Farną, Sarsą i Marcinem Kindlą. - To bardzo modne na całym świecie, że tworzy się tzw. writing campy, na których spotyka się kilku artystów i tworzy razem muzykę. Co dwie głowy to nie jedna i czasami można się bardzo rozwinąć przy kimś kto jest od ciebie dużo bardziej utalentowany czy doświadczony - podkreśla gość Jedynki.

Ostatnio Antek Smykiewicz nawiązał współpracę z producentem brytyjskiego artysty Johna Newmana. Jak do tego doszło i jakie będę jej efekty, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycja: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Antek Smykiewicz (wokalista)

Data emisji: 7.09.2016

Godzina emisji: 14.20

pg/mg

Czytaj także

Nowa płyta Blue Café. Muzycy ujawniają szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 19:13
- Prace nad albumem są bardzo zaawansowane. Dominika jest na etapie pisania tekstów, aranże są gotowe, a utwory w większości przygotowane - mówił przed koncertem Lata z Radiem w Płońsku Paweł Rurak-Sokal, lider Blue Café.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny i Ania Dąbrowska na jednej płycie!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 10:46
- Moim sposobem na pojawianie się w rzeczywistości muzycznej jest szukanie duetów kompozytorsko-autorskich, czasem wykonawczych. Teraz sięgam po pierwiastek żeński i kompozytorski, współtworzę płytę z Anią Dąbrowską - mówi Andrzej Piaseczny.
rozwiń zwiń