"Dom na skale". Agnieszka Chrzanowska: to wyjątkowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:21
- Składa się na nią 12 utworów, które są komentarzem do kolejnych etapów pontyfikatu Jana Pawła II. Przemyśleniami dotyczącymi kwestii ekumenicznych - mówiła w Jedynce artystka, która wydała płytę z zapisem koncertu "Dom na skale/La Casa Sulla Roccia".
Audio
  • Agnieszka Chrzanowska o płycie "Dom na skale/La Casa Sulla Roccia" (Muzyczna Jedynka)
Świętuję 20-lecie pracy na scenie, trzeba było zrobić coś wyjątkowego - mówiła Agnieszka Chrzanowska
Świętuję 20-lecie pracy na scenie, trzeba było zrobić coś wyjątkowego - mówiła Agnieszka ChrzanowskaFoto: J.Konecki/Polskie Radio

Koncert odbył się 18 maja 2015 roku w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach z okazji 95. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. - Nie miałam absolutnie zamiaru wydawać płyty live. Pomysł pojawił się po zarejestrowaniu tego koncertu na potrzeby telewizji - powiedziała Agnieszka Chrzanowska. 

Utwory znajdujące się na płycie wykorzystują teksty i wiersze napisane m.in. przez Agnieszkę Chrzanowską, Karola Wojtyłę, Michała Zabłockiego oraz teksty prozą autorstwa Jana Pawła II. Dobrałam do nich też wspaniałe teksty watykanisty Franco Bucarellego, który jak pierwszy w historii przeprowadził telewizyjny wywiad z papieżem Polakiem - tłumaczyła artystka.

Początki powstania albumu sięgają 2007 roku. Jakie wydarzenia muzyczne go poprzedziły? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Agnieszka Chrzanowska

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 14.19

tj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Gotz i Agnieszka Chrzanowska diagnozują mężczyzn XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 15:48
- Te piosenki są na tyle kabaretowe, że zaczepiam publiczność, wciągam i prowokuję - o albumie "Mężczyzna prawie idealny" mówi wokalista, który już 7 grudnia wystąpi na gali wręczenia Splendorów.
rozwiń zwiń