X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki Agnieszki Osieckiej na góralską nutę?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:50
- W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" brało udział kilka znakomitych góralek, które dochodziły do finału lub nawet konkurs wygrywały: Hanka Wójciak, Kasia Lassak czy Nika Lubowicz - tłumaczyła Agata Passent.
Audio
  • Agata Passent zaprasza na koncerty piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Agata Passent o 19. konkursie Pamiętajmy o Osieckiej
Agata Passent o 19. konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert galowy 19. konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" odbędzie się 26 września w Teatrze Roma. W tym roku wystąpi Kasia Lassak, z którą gościnnie zaśpiewa jej sąsiad z Zakopanego - Sebastian Karpiel-Bułecka. Muzycznie opieką koncert galowy otoczył Mateusz Pospieszalski - zapowiedziała Passent.

- W naszym konkursie, inaczej niż w konkursach komercyjnych, co roku zmienia się skład jury - informował gość "Muzycznej Jedynki". -  Staramy się, by oceniającym był zawsze kompozytor, który komponował piosenki z mamą, stąd liczymy na udział Katarzyny Gaertner, która skomponowała kilkadziesiąt bardzo znakomitych szlagierów z tekstami Agnieszki Osieckiej. Staramy się, aby w jury był zawsze ktoś od "wyrazu aktorskiego". Mama pisała piosenki do teatru, piosenka aktorska była jej bliska. W tym roku młodych artystów oceniał będzie Krzysztof Gosztyła.

Agata Passent zapowiedziała jeszcze jeden ważny koncert z piosenkami jej mamy. Z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej 8 października, w studiu im. Lutosławskiego odbędzie się specjalny koncert z nietypowymi, bo chóralnymi wykonaniami utworów Osieckiej. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Agata Passent (fundacja Okularnicy, organizator konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 13.26

ab/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pamiętajmy o Osieckiej" i śpiewajmy jej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 18:49
Gościem "Muzycznej Jedynki" będzie szefowa Fundacji Okularnicy Agata Passent, która zaprosi na "Śpiewanki Osieckowe" i opowie o konkursie dla młodych wokalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 15:45
- Piosenki mamy wykona wspaniały męsko-damski chór pod dyrekcją Andrzeja Borzyma. Będziemy mieli też dla Państwa urodzinowe upominki - mówi o koncercie z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej Agata Passent, córka poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:46
Dobiega końca 19. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Gala finałowa odbędzie się 26 września w warszawskim Teatrze Roma. Z twórczością Agnieszki Osieckiej zmierzyło się w tym roku niemal 200 osób, spośród których wybrano 11 finalistów. Występy laureatów oceniać będzie jury w składzie: Katarzyna Gertner, Krzysztof Gosztyła, Joanna Nojszewska, Aga Zaryan i Kinga Dębska.
rozwiń zwiń