Piosenki Agnieszki Osieckiej na góralską nutę?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:50
- W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" brało udział kilka znakomitych góralek, które dochodziły do finału lub nawet konkurs wygrywały: Hanka Wójciak, Kasia Lassak czy Nika Lubowicz - tłumaczyła Agata Passent.
Audio
  • Agata Passent zaprasza na koncerty piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Agata Passent o 19. konkursie Pamiętajmy o Osieckiej
Agata Passent o 19. konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert galowy 19. konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" odbędzie się 26 września w Teatrze Roma. W tym roku wystąpi Kasia Lassak, z którą gościnnie zaśpiewa jej sąsiad z Zakopanego - Sebastian Karpiel-Bułecka. Muzycznie opieką koncert galowy otoczył Mateusz Pospieszalski - zapowiedziała Passent.

- W naszym konkursie, inaczej niż w konkursach komercyjnych, co roku zmienia się skład jury - informował gość "Muzycznej Jedynki". -  Staramy się, by oceniającym był zawsze kompozytor, który komponował piosenki z mamą, stąd liczymy na udział Katarzyny Gaertner, która skomponowała kilkadziesiąt bardzo znakomitych szlagierów z tekstami Agnieszki Osieckiej. Staramy się, aby w jury był zawsze ktoś od "wyrazu aktorskiego". Mama pisała piosenki do teatru, piosenka aktorska była jej bliska. W tym roku młodych artystów oceniał będzie Krzysztof Gosztyła.

Agata Passent zapowiedziała jeszcze jeden ważny koncert z piosenkami jej mamy. Z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej 8 października, w studiu im. Lutosławskiego odbędzie się specjalny koncert z nietypowymi, bo chóralnymi wykonaniami utworów Osieckiej. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Agata Passent (fundacja Okularnicy, organizator konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej)

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 13.26

ab/gs


Czytaj także

"Pamiętajmy o Osieckiej" i śpiewajmy jej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 18:49
Gościem "Muzycznej Jedynki" będzie szefowa Fundacji Okularnicy Agata Passent, która zaprosi na "Śpiewanki Osieckowe" i opowie o konkursie dla młodych wokalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 15:45
- Piosenki mamy wykona wspaniały męsko-damski chór pod dyrekcją Andrzeja Borzyma. Będziemy mieli też dla Państwa urodzinowe upominki - mówi o koncercie z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej Agata Passent, córka poetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:46
Dobiega końca 19. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Gala finałowa odbędzie się 26 września w warszawskim Teatrze Roma. Z twórczością Agnieszki Osieckiej zmierzyło się w tym roku niemal 200 osób, spośród których wybrano 11 finalistów. Występy laureatów oceniać będzie jury w składzie: Katarzyna Gertner, Krzysztof Gosztyła, Joanna Nojszewska, Aga Zaryan i Kinga Dębska.
rozwiń zwiń