"Geniusze teraźniejsi wspinają się po barkach swych poprzedników"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 14:33
- Świadomość twórcy, nie tylko piosenki ale też innych dziedzin sztuki oraz naukowców, powinna uwzględniać dokonania poprzedników. Codziennie rodzą się młodsi, zdolniejsi i tworzą coraz piękniejsze piosenki w oparciu o to, co już powstało - powiedział Adam Nowak.
Audio
  • Adam Nowak o dwupłytowym, koncertowym albumie na 25. urodziny Raz,Dwa,Trzy (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Adam Nowak lider Raz, Dwa,Trzy w studiu radiowej Jedynki
Adam Nowak lider Raz, Dwa,Trzy w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zespół Raz,Dwa,Trzy znany jest z wykonywania piosenek z tekstami takich twórców jak: Tuwim, Osiecka, Młynarski, Kofta.  - To jest rodzaj szlachetnej twórczości, która była mi zawsze bliska i zawsze byłem w niej obecny - wyznał Adam Nowak. - Szczycimy się w naszym dorobku utworami Młynarskiego czy Osieckiej, ale to jest nasza działalność alternatywna.

W ubiegłym roku Raz,Dwa,Trzy obchodziło jubileusz 25 lat działalności. Na wydanym z tej okazji dwupłytowym albumie  "Raz, Dwa, Trzy...25" , znalazły się utwory zarejestrowane 8 listopada 2015 roku w Sali Koncertowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W koncercie wzięli udział również goście: Kinga Preis, Ania Rusowicz, Marika, Muniek Staszczyk, Skubas, Adam StrugGrzegorz TurnauLech Janerka. W utworze "Warto żyć" śpiewał chór dziecięcy, który tworzą dzieci muzyków z zespołu Adama Nowaka.

Jak różni artyści wybierali dla siebie piosenki na jubileuszowy koncerty oraz na czym polega "złodziejstwo czasu", które muzycy Raz, Dwa, Trzy praktykują na swoich koncertach? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Adam Nowak (lider zespołu Raz,Dwa,Trzy)

Data emisji: 20.09.2016

Godzina emisji: 13.14

ab/gs


Czytaj także

Adam Nowak: w życiu nie zaprzeczam temu, co śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 16:30
- W sztuce - w tym wypadku w sztuce mniejszej, bo mam do czynienia z piosenką - bardzo łatwo o pomyłkę a ryzykować trzeba. Jeżeli się nie ryzykuje, to po prostu nie dochodzi się do dźwięków, które chciałoby się usłyszeć - mówił w Trójce Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: kiedyś piosenki Osieckiej źle mi się kojarzyły

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 19:20
- W latach 80. często jeździłem do Wrocławia, gdzie jako widz oglądałem występy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Towarzyszyło mi uczucie, że teksty Agnieszki Osieckiej są używane do aktorsko-patriotycznego oddziaływania na ludzi w garniturach - mówił w radiowej Jedynce Adam Nowak.
rozwiń zwiń