X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Geniusze teraźniejsi wspinają się po barkach swych poprzedników"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 14:33
- Świadomość twórcy, nie tylko piosenki ale też innych dziedzin sztuki oraz naukowców, powinna uwzględniać dokonania poprzedników. Codziennie rodzą się młodsi, zdolniejsi i tworzą coraz piękniejsze piosenki w oparciu o to, co już powstało - powiedział Adam Nowak.
Audio
  • Adam Nowak o dwupłytowym, koncertowym albumie na 25. urodziny Raz,Dwa,Trzy (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Adam Nowak lider Raz, Dwa,Trzy w studiu radiowej Jedynki
Adam Nowak lider Raz, Dwa,Trzy w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zespół Raz,Dwa,Trzy znany jest z wykonywania piosenek z tekstami takich twórców jak: Tuwim, Osiecka, Młynarski, Kofta.  - To jest rodzaj szlachetnej twórczości, która była mi zawsze bliska i zawsze byłem w niej obecny - wyznał Adam Nowak. - Szczycimy się w naszym dorobku utworami Młynarskiego czy Osieckiej, ale to jest nasza działalność alternatywna.

W ubiegłym roku Raz,Dwa,Trzy obchodziło jubileusz 25 lat działalności. Na wydanym z tej okazji dwupłytowym albumie  "Raz, Dwa, Trzy...25" , znalazły się utwory zarejestrowane 8 listopada 2015 roku w Sali Koncertowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W koncercie wzięli udział również goście: Kinga Preis, Ania Rusowicz, Marika, Muniek Staszczyk, Skubas, Adam StrugGrzegorz TurnauLech Janerka. W utworze "Warto żyć" śpiewał chór dziecięcy, który tworzą dzieci muzyków z zespołu Adama Nowaka.

Jak różni artyści wybierali dla siebie piosenki na jubileuszowy koncerty oraz na czym polega "złodziejstwo czasu", które muzycy Raz, Dwa, Trzy praktykują na swoich koncertach? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Adam Nowak (lider zespołu Raz,Dwa,Trzy)

Data emisji: 20.09.2016

Godzina emisji: 13.14

ab/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Nowak: w życiu nie zaprzeczam temu, co śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 16:30
- W sztuce - w tym wypadku w sztuce mniejszej, bo mam do czynienia z piosenką - bardzo łatwo o pomyłkę a ryzykować trzeba. Jeżeli się nie ryzykuje, to po prostu nie dochodzi się do dźwięków, które chciałoby się usłyszeć - mówił w Trójce Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: kiedyś piosenki Osieckiej źle mi się kojarzyły

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 19:20
- W latach 80. często jeździłem do Wrocławia, gdzie jako widz oglądałem występy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Towarzyszyło mi uczucie, że teksty Agnieszki Osieckiej są używane do aktorsko-patriotycznego oddziaływania na ludzi w garniturach - mówił w radiowej Jedynce Adam Nowak.
rozwiń zwiń