"Moja historia". Piotr Rubik zdradza kulisy swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:50
9 października na warszawskim Torwarze Piotr Rubik i zaproszeni artyści zagrają wyjątkowy koncert zatytułowany "Moja historia". - To bardzo ciekawy koncert, zupełnie inny niż wszystkie pozostałe. Gram na fortepianie, opowiadam moją historię, wspominam ciekawe a czasem dramatyczne kulisy powstania utworów, zdradzam sekrety z rodzimej branży muzycznej - mówi artysta
Audio
  • Piotr Rubik zapowiada nadchodzące koncerty i zdradza swoje plany muzyczne (Muzyczna Jedynka)
Na koncertach Piotra Rubika zatytułowanych Moja historia publiczność ma wyjątkową szanse zaśpiewać z artystą
Na koncertach Piotra Rubika zatytułowanych "Moja historia" publiczność ma wyjątkową szanse zaśpiewać z artystąFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piotr Rubik deklaruje, że na koncertach z cyklu "Moja historia" z jakimi niedawno wystąpił w USA, panowała niezwykła energia, z którą nie spotkał się dotychczas nawet podczas największych swoich występów. 

Wspominając powstanie utworów "Niech mówią, że to nie jest miłość" i "Tu es Petrus" podkreślił, że warto iść swoją drogą. - Takiej muzyki w Polsce wówczas nikt nie pisał, co pokazuje, że warto pisać to, co się czuje, nie oglądać się na innych, bo tylko wtedy jest szansa aby zaistnieć - ocenia gość Marcina Kusego.

Artysta opowiadał także o powstaniu utworu "Z powodu mojego imienia" ,oratorium prześladowanych za wiarę. - To trudny bardzo temat, ale utwór jest przepełniony nadzieją - podkreśla. 

Jacy artyści wystąpią podczas koncertów "Moja historia" ? Jakie kompozycje będzie można usłyszeć? Jak artysta wspomina okres apogeum swojej popularności? Jakie są jego artystyczne plany i dlaczego już od dzieciństwa jest zapracowany usłyszą Państwo w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Piotr Rubik (kompozytor)

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 14.20

gs/ab

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej na góralską nutę?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:50
- W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" brało udział kilka znakomitych góralek, które dochodziły do finału lub nawet konkurs wygrywały: Hanka Wójciak, Kasia Lassak czy Nika Lubowicz - tłumaczyła Agata Passent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Geniusze teraźniejsi wspinają się po barkach swych poprzedników"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 14:33
- Świadomość twórcy, nie tylko piosenki ale też innych dziedzin sztuki oraz naukowców, powinna uwzględniać dokonania poprzedników. Codziennie rodzą się młodsi, zdolniejsi i tworzą coraz piękniejsze piosenki w oparciu o to, co już powstało - powiedział Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula i rok pod znakiem płyty "Biała Droga"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 15:57
- Minęło 20 lat od czasu wydania mojej najważniejszej płyty "Biała Droga". Cieszę się , że słuchacze nadal jej słuchają i myślą o niej ciepło - mówiła Urszula.
rozwiń zwiń