36. Rawa Blues Festival czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 14:20
- To będzie światowa prapremiera. Jesteśmy po drugiej próbie i świetnie to brzmi - Irek Dudek z entuzjazmem relacjonował próby do sobotniego występu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, gwiazdy tegorocznej Rawy , Keb' Mo'.
Audio
  • Irek Dudek zaprasza na 36. Rawa Blues Festival (Muzyczna Jedynka)
Ireneusz Dudek, czyli Shakin Dudi
Ireneusz Dudek, czyli Shakin' DudiFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Podczas próby Keb' Mo' zaprosił Irka Dudka do zagrania na harmonijce. - Nie chcę zanadto przeszkadzać, więc zagram może w dwóch ostatnich utworach - skromnie wyznał Dudek. Dodał, że Keb' Mo', po przyjeździe do Katowic w poniedziałek 26 września, był trochę roztargniony, nie wiedział co go czeka, ale już po dwóch dniach prób wie, że będzie wspaniale - dodał Dudek.

Koncert Keb' Mo' w siedzibie NOSPR, poprzedzi występ Corey`a Harris`a. - To dla mnie najlepszy akustyczny "grajek" - w pozytywnym znaczeniu, który sięga do afrykańskich korzeni bluesa - ocenił Irek Dudek.

Także w siedzibie NOSPR, w piątek 30.09, odbędą się Albert Frost Guitar Work Shop. - Jest to nowość na Rawie - informował Dudek. - Polscy gitarzyści, a jest ich wielu, mogą skorzystać ze spotkania z wirtuozem - zachęcał gość Marcina Kusego.

Program 1 Polskiego Radia jest patronem medialnym Rawa Blues Festival. W audycji Irek Dudek zaprosił na festiwal i wyjaśnił, kto jeszcze zagra w katowickim Spodku.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Irek Dudek (muzyk, organizator Rawa Blues Festival)

Data emisji: 28.09.2016

Godzina emisji: 14.18

ab/tj


Czytaj także

Legendy muzyki na Rawa Blues w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 22:15
- Rawa Blues ma zawsze wykonawców z górnej półki, którzy przyjeżdżają zza oceanu do Polski na jedyny koncert w Europie - opowiada Irek Dudek, dyrektor największego na świecie festiwalu bluesowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shakin' Dudi powraca w doskonałej formie!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 18:00
- Minęło trzydzieści lat i pomyślałem, że zrobimy eksperyment. Wejdziemy do super analogowego studia i nagramy. Na płycie nie ma miksów. Drugich, trzecich wersji. Nie ma żadnej ingerencji sprzętu czyszczącego nieumiejętności - mówi Irek Dudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdorska Rawa Blues Festival jesienią w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 16:00
Organizowany od 1981 roku, jeden z największych bluesowych festiwali na świecie - Rawa Blues zapowiada się w tym roku wyjątkowo atrakcyjnie.
rozwiń zwiń