Halina Mlynkova - życia jej mało!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 14:55
Artystka wydała właśnie płytę "Życia mi mało". - Podsumowałam swoje życie, pisząc teksty do tego albumu. One są o miłości, bo co w życiu jest ważniejsze niż zdrowie i miłość? - pytała wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Halina Mlynkova o swojej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Halina Mlynkova
Halina MlynkovaFoto: A. Gralewski/Polskie Radio

Artystka zdradziła też, jak współpracowało jej się z 12-letnim synem Piotrem, który wziął udział w nagraniu jednego z utworów pt. "Jedno serce". Muzykę do tej piosenki napisał mąż wokalistki, Leszek Wronka.

Paweł Sztompke podpytywał też pochocącą z Zaolzia Mlynkovą o to, czego słuchają Czesi. - Najczęściej jest to podobna muzyka, co w Polsce, dominują amerykańscy i angielscy artyści. Ale mają też wspaniałych czeskich interpretatorów, których kochają. Jednym z nich jest Jarek Nohavica, którego tutaj też wszyscy znają - mówiła.

Opowiadała także o różnicach pomiędzy życiem w czeskiej Pradze i na warszawskim Mokotowie (jak przyznała, w stolicy Czech jest "trzy razy drożej"!).

Podczas audycji słuchaliśmy nowych piosenek Haliny Mlynkovej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Halina Mlynkova (piosenkarka, autorka tekstów)

Data emisji: 30.09.2016

Godzina emisji: 14.25

mg/gs

Czytaj także

Alicja Majewska solo i w duetach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 15:30
Po 20 latach piosenkarka wydaje płytę z premierowymi piosenkami. Album "Wszystko może się stać" ukaże się 14 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom na skale". Agnieszka Chrzanowska: to wyjątkowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:21
- Składa się na nią 12 utworów, które są komentarzem do kolejnych etapów pontyfikatu Jana Pawła II. Przemyśleniami dotyczącymi kwestii ekumenicznych - mówiła w Jedynce artystka, która wydała płytę z zapisem koncertu "Dom na skale/La Casa Sulla Roccia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz ponowienie z Varius Manx. "Nie ma nic na stałe"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:55
- To, że nie ma nic na stałe jest jedyną pewną informacją, nie tylko w muzyce, ale w życiu - mówiła w Jedynce wokalistka o swoim powrocie do zespołu.
rozwiń zwiń