"Na krzywy ryj" - szczera spowiedź lidera De Mono

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 14:50
- W pierwszej klasie rozpocząłem naukę gry na mandolinie, ale bardziej to pamiętam jako karę niż przyjemność. Gdy udało mi się z tego wyzwolić, przysiągłem sobie, że nigdy nie będę chciał mieć nic wspólnego z muzyką - wspomina Andrzej Krzywy.
Audio
  • Andrzej Krzywy opowiada o swojej drodze do muzyki (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Krzywy podczas koncertu Lata z Radiem 2016 w Kaliszu
Andrzej Krzywy podczas koncertu Lata z Radiem 2016 w KaliszuFoto: Sebastian Gołos

Jak podkreśla muzyk, granie na instrumencie wymagała bardzo dużo samozaparcia, wielu godzin ćwiczenia. - Wydawało mi się, że to kompletnie nieprzydatne w życiu - przyznaje gość "Muzycznej Jedynki". Było tak do momentu, gdy nie zorientował się, że dzięki muzyce - mimo niskiego wzrostu - może zdobyć zainteresowanie dziewczyn. - Mój przyjaciel wychodził z gitarą wieczorami na podwórko i siadały koło niego wianki kobiet - wspomina wokalista, wyjaśniając dlaczego sam postanowił nauczyć się grać na gitarach pożyczanych od koleżanek z bloku.

Co w życiu jest dla muzyka najważniejsze? O czym warto pamiętać jadąc samochodem? Jak Andrzej Krzywy wspomina dorastanie w domu, w którym nie zawsze się przelewało? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Krzywy (muzyk, wokalista De Mono)

Data emisji: 3.10.2016

Godzina emisji: 14.25

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem 2016. 30 koncertów na 30-lecie De Mono

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 23:08
- Mógłbym o tym opowiadać godzinami, ale menedżer nam zabronił dopóki wszystko nie zostanie dopięte na ostatni guzik. Na pewno mamy zamiar zrobił dużą trasę koncertową - mówi Andrzej Krzywy z zespołu De Mono, który w 2017 r. świętował będzie 30-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova - życia jej mało!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 14:55
Artystka wydała właśnie płytę "Życia mi mało". - Podsumowałam swoje życie, pisząc teksty do tego albumu. One są o miłości, bo co w życiu jest ważniejsze niż zdrowie i miłość? - pytała wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz Jamboree w Studiu Lutosławskiego!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 13:52
Przez pięć dni Studiem Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego zawładnie jazz. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Jazz Jamboree.
rozwiń zwiń