Ryszard Wolbach świętuje 40 lat na scenie muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 15:32
- Ciągle czuje się bardzo młody, uważam, że wszystko jeszcze przede mną. Jestem w stanie napisać tysiące wspaniałych piosenek i opowiedzieć ludziom o świecie z jego dobrymi i złymi stronami - deklarował Ryszard Wolbach.
Audio
  • Ryszard Wolbach o studenckich zespołach muzycznych Babsztyl i Harlem (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Ryszard Wolbach w olsztyńskim amfiteatrze na koncercie z okazji 10-lecia zespołu Harlem, czerwiec 2004.
Ryszard Wolbach w olsztyńskim amfiteatrze na koncercie z okazji 10-lecia zespołu Harlem, czerwiec 2004. Foto: PAP/Monika Kaczyńska

W końcu lat 70. założył zespół Babsztyl, który początkowo wykonywał gatunek muzyczny zwany piosenką turystyczną. - Kiedy już wygraliśmy wszystkie nagrody na wszystkich przeglądach turystycznych jak np. Yapa, Bazuna czy Bakcynalia, zostaliśmy delegowani jako przedstawiciele środowiska studenckiego na festiwal do Opola. Tam porwaliśmy publiczność  naszą własną wersją piosenki "W siną dal". Dostaliśmy wyróżnienie i niespodziewanie dla nas wszystkich staliśmy się gwiazdami - wspominał gość Izy Żukowskiej.

Potem przez 15 lat Wolbach grał z zespołem Harlem. Obecnie pracuje w projekcie pn. Kolory nadziei. - Jest to projekt wielowątkowy, którego naczelną ideą jest dawanie ludziom dużej porcji pozytywnej energii - tłumaczył muzyk.

Zaprosił na widowisko pt. Kolory nadziei, które powstało na motywach książki Barbary Szafraniec pod tym samym tytułem. Spektakl można obejrzeć już 7 października w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Wystąpią m.in. zespoły Babsztyl i Harlem w pierwszych założycielskich składach. Nasz gość przedstawił inne, nieoczekiwane atrakcje towarzyszące spektaklowi. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Ryszard Wolbach (wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta)

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 14.18

ab


Czytaj także

Opole. Piosenka zamknięta w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 16:44
26 sierpnia w Opolu odbędzie się otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki. - Placówka będzie w pełni multimedialna, bo piosenki nie da się włożyć do gabloty - mówi dyrektor Jarosław Wasik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey i goście na otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 15:45
W mieście słynnemu dzięki telewizyjnemu festiwalowi powstało muzeum poświęcone polskiej muzyce. Można tam przede wszystkim posłuchać największych hitów, ale także obejrzeć fragmenty scenografii czy stroje wykonawców występujących na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń