Grażyna Szapołowska: początek tej płyty był szaleńczy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 16:15
- Włodek dzwonił do mnie do upartego. Ja nie wiedziałam gdzie jest Zagnańsk, ani specjalnie, gdzie są Kielce. Takim pięknym głosem do mnie mówił i tak mnie zachęcał, że w końcu tam pojechałam - mówi Grażyna Szapołowska o płycie "Kochaj mnie".
Audio
  • Grażyna Szapołowska i Włodzimierz Kiniorski o płycie "Kochaj mnie" (Muzyczna Jedynka)
Kochaj mnie to debiutancka płyta Grażyny Szapołowskiej
"Kochaj mnie" to debiutancka płyta Grażyny SzapołowskiejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Album - nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia - ukazał się ostatniego dnia września. Znalazło się na nim 13 utworów, między innymi do tekstów Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Bułata Okudżawy. Słowa do trzech piosenek napisała Grażyna Szapołowska. Producentem muzycznym płyty, kompozytorem, multiinstrumentalistą, a także aranżerem wszystkich utworów jest Włodzimierz Kiniorski.

- Na szczęście Włodek bardzo pilnował, bym nie zaczęła śpiewać aktorsko. To największy błąd, jaki popełniają aktorzy, gdy chcą zinterpretować w sposób piękny piosenkę. A tutaj trzeba mieć dystans i przede wszystkim śpiewać czysto. Z tym akurat miałam kłopoty - uśmiecha się Grażyna Szapołowska.

Jaki wpływ na powstanie płyty "Kochaj mnie" miał aktor Jan Nowicki, czy jest to poezja śpiewana i czy planowana jest trasa koncertowa, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Goście: Grażyna Szapołowska (aktorka, piosenkarka), Włodzimierz Kiniorski (kompozytor, multiinstrumentalista, producent)

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 14.15

pg/ab

Czytaj także

Szapołowska: starość nie jest najlepszym wynalazkiem Boga

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 11:30
- Starość to trudna sprawa, jednak ciekawość świata nie zamiera z wiekiem. Starsi mają coraz większe horyzonty zadziwiania się tym światem, miłością, seksem, przyjaźnią – mówi Grażyna Szapołowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Szapołowska: zakochałam się w śpiewaniu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 15:40
- Bardzo dawno nie śpiewałam, lata temu - mówi Grażyna Szapołowska, która zaprezentowała na antenie Jedynki nową piosenkę ze słowami Jana Nowickiego.
rozwiń zwiń