"Chodź tu do mnie" - nowy singiel Brathanków w rytmie tanga

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 15:19
- Nasz przebój z poprzedniej płyty, "Mamo, ja nie chcę za mąż" miał ponad 7 milionów odtworzeń! Zmobilizowało to nas do pracy i niebawem kolejny krążek Brathanków - zapowiadali w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Dyk i Janusz Mus.
Audio
  • Agnieszka Dyk i Janusz Mus z zespołu Brathanki o nowej płycie (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Agata Dyk i Janusz Mus w studiu radiowej Jedynki
Agata Dyk i Janusz Mus w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dwa lata temu, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazała się płyta "Motyle". - Przez te dwa lata graliśmy koncerty, czyli to co lubimy najbardziej - stwierdził Janusz Mus. - Muszę się pochwalić, że jak na polskie warunki było tych koncertów sporo, około 60 rocznie, i nieskromnie powiem, że wszyscy, którzy nas na żywo słuchali, byli usatysfakcjonowani i bawili się tak samo dobrze, jak my - dodał muzyk.

Do studia radiowej Jedynki przynieśli "jeszcze gorący" singiel z przygotowywanej, nowej płyty - piosenkę "Chodź tu do mnie".

Słowa napisała Agnieszka Dyk zainspirowana pewną fotografią. - Jest to zdjęcie dwojga ludzi, którzy są ze sobą od 50 lat i wciąż patrzą razem w jedną przestrzeń. Pod zdjęciem widnieje sentencja: "Kiedyś, jak coś się zepsuło, to się naprawiało, a teraz się wymienia..." - mówiła artystka.

Członkowie zespołu Brathanki zaprezentowali utwór "Chodź tu do mnie", który jest nagrany w zaskakującej konwencji tanga.

A co ostatnio zmieniło się w osobistym życiu Agnieszki Dyk? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Agnieszka Dyk i Janusz Mus (zespół Brathanki)

Data emisji: 6.10.2016

Godzina emisji: 13.23

ab/pg

Czytaj także

Na nowej płycie Weronika Korthals sięga do kaszubskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 16:50
- Im jestem starsza, tym bardziej dojrzewam, i tym bardziej szanuję skąd pochodzę. Dlatego chciałam, opowiedzieć, że na kaszubskiej ziemi są moje korzenie. Kaszuby to mój dom rodzinny - mówi Weronika Korthals.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova - życia jej mało!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 14:55
Artystka wydała właśnie płytę "Życia mi mało". - Podsumowałam swoje życie, pisząc teksty do tego albumu. One są o miłości, bo co w życiu jest ważniejsze niż zdrowie i miłość? - pytała wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń