Najbardziej rozśpiewane muzeum w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:35
Nasze studio odwiedził Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwartego pod koniec sierpnia. - Muzeum znajduje się w opolskim amfiteatrze pod widownią - mówi.
Audio
  • Jarosław Wasik zaprasza do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (Muzyczna Jedynka)
Jarosław Wasik
Jarosław WasikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W muzeum można przede wszystkim posłuchać polskich piosenek, obejrzeć teledyski, a także zobaczyć oryginalne stroje estradowe. - Mamy też takie rozrywkowe miejsca, bo dla młodych liczy się interaktywność. Są budki, w których można nagrać i wysłać mailem piosenkę, są wirtualne lustra, przed którymi można przebierać się w kostiumy z koncertów - wylicza Jarosław Wasik.

A dlaczego Maria Szabłowska zdradziła polską piosenkę z Beatlesami? I dlaczego w Muzeum Polskiej Piosenki każdy zwiedzający czuje się jak gwiazda? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)

Data emisji: 7.10.2016

Godzina emisji: 13.18

mg/ab

Czytaj także

"Lutosławski - Retuned". Płyta, która zaskakuje i wciąga

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:11
Trzech muzyków: Szymon Klima, Piotr Wyleżoł i Adam Kowalewski postanowiło w niezwykły sposób zinterpretować dzieła Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz "Yanina" Iwański zagra w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 16:45
Muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista grupy "Yanina 4GramY" wystąpi 13 września o 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy koncert na rozpoczęcie sezonu Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 20:16
- Pogoda na niedzielę zapowiada się wspaniała, ale nawet jeśli państwo nie będziecie mieli okazji przyjść do naszego studia koncertowego, to zapraszam przed radioodbiorniki - mówi Michał Klauza, nowy dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń