Powstaje wielka księga z piosenkami Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 16:43
- Moja fascynacja Andrzejem Zauchą osiągnęła monstrualne wręcz rozmiary. Postanowiłem zebrać wszystkie utwory, jakie kiedykolwiek zaśpiewał - mówi w "Muzycznej Jedynce" Janusz Szrom.
Audio
  • Janusz Szrom o wydawnicwie "Andrzej Zaucha SongBook" (Muzyczna Jedynka)
- Andrzej Zaucha SongBook będzie się składać z trzech tomów. Każdy z nich będzie miał 250 stron - mówi Janusz Szrom
- "Andrzej Zaucha SongBook" będzie się składać z trzech tomów. Każdy z nich będzie miał 250 stron - mówi Janusz Szrom Foto: Krzysztof Świderski/PAP

Wokalista i trener wokalny pracuje obecnie nad niezwykłym wydawnictwem - "Andrzej Zaucha SongBook". - Mówimy o utworach, które były pisane specjalnie dla Andrzeja. W tej chwili jest to ok. 240 nagrań. To ogromna spuścizna. Przesłuchałem wszystkie bardzo dokładnie, do każdego z nich napisałem nuty - tłumaczy Janusz Szrom.

Pomysłodawcą tytułu książki jest światowej sławy plakacista Rafał Olbiński, który przygotował również projekt jej okładki. Kiedy "Andrzej Zaucha SongBook" będzie gotowy, dowiesz się z nagrania audycji. W jej trakcie zaprezentowane zostały również dwie nieznanen piosenki zmarłego 25 lat temu artysty.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Janusz Szrom (wokalista, trener wokalny, autor wydawnictwa "Andrzej Zaucha SongBook")

Data emisji: 11.10.2016

Godzina emisji: 14.26

pg/ab

Czytaj także

Janusz Leon Wiśniewski: nie chciałem wybielać mordercy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:30
- Bohater mojej książki przeżył zdradę pewnych ideałów. Zdradziła go nie tylko żona, ale i przyjaciel. Opisuję ohydę tej zbrodni, ale staram się wyjaśnić dlaczego do tej ohydy doszło – mówi autor książki "I odpuść nam nasze…".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"C'est la vie", czyli Cygan i Zaucha po francusku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 16:17
- Słuchając polskich piosenek trafiłem na "C’est la vie - Paryż z pocztówki". Tak mnie zachwyciła, że przetłumaczyłem ją na język francuski - mówił w Jedynce piosenkarz Chris Schittulli.
rozwiń zwiń