"Chaos Pełen Idei" Wojciecha Mazolewskiego, czyli płyta zrodzona z chaosu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 18:00
- Chaos jest pierwotnym porządkiem. Często z chaosu współczesnego, w którym się znajduję, wyłaniają się co ważniejsze dźwięki, inspiracje z których można czerpać - mówi o swojej najnowszej płycie artysta.
Audio
  • Wojciech Mazolewski opowiada o swojej najnowszej płycie "Chaos Pełen Idei" (Muzyczna Jedynka)
Wojciech Mazolewski
Wojciech Mazolewski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak zaznacza artysta różne idee muzyczne, które trafiły na płytę są ze sobą mocno związane. - Często w bardzo zawoalowany sposób. Łączą się tam wątki sięgające nawet 30 lat wstecz, kiedy debiutowałem z zespołem Iwan Groźny i pisałem protest songi - deklaruje artysta.

Wojciech Mazolewski To z chaosu rodzą się nowe pomysły

Jak rodziły się pomysły na płytę? - Wszystko zaczęło się od bardzo spontanicznych pomysłów i wrażeń w mojej głowie, kiedy zacząłem słyszeć w różnych piosenkach zespołu Wojciech Mazolewski Quintet inne piosenki, które mogłyby być razem zagrane. Na początku chodziło tylko o wykorzystaniu tego nadmiaru, nie było mowy o płycie - zaznacza gość "Muzycznej Jedynki". 

Jakie pomysły zrodziły się jako pierwsze? Kto wystąpił na płycie "Chaos Pełen Idei"? Jak na album wpłynęła twórczość Gabriela Garcíi Márqueza? Czy będzie trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo Wojciecha Mazolewskiego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawiała: Martyna Podolska

Gość: Wojciech Mazolewski (lider zespołów Pink Freud, Wojciech Mazolewski Quintet, gitarzysta basowy i kontrabasista)

Data emisji: 17.10.2016

Godzina emisji: 13.37

gs/ab

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Okno na Planty" - rodzinna płyta Sikorowskich

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 16:03
- Po paru latach, razem z moją córką Mają, powracamy z płytą, która jest bardzo krakowska. Maja - choć ma korzenie greckie - podziela moją fascynację Krakowem i nie wyobraża sobie życia gdzie indziej - mówił Andrzej Sikorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontynuacja "Autobiografii" na nowej płycie Perfectu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:57
- To jedna z ważniejszych pozycji w katalogu Agencji Muzycznej i całego Polskiego Radia, nagrana przez zespół - ikonę. I tekst, i muzyka są perfekcyjne - tak najnowszą płytę zespołu Perfect "Muzyka" rekomendował Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń