Czesław Mozil: zawsze miałem fanaberię aktorską

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 16:07
- Na pewno nie jestem wybitnym aktorem, ale dostałem taką propozycję, żeby zagrać samego siebie. Myślę, że fajnie się udało - mówi muzyk i odtwórca głównej roli w filmie "Szkoła uwodzenia Czesława M.".
Audio
  • Czesław Mozil o filmie "Szkoła uwodzenia Czesława M." (Muzyczna Jedynka)
Czesław Mozil
Czesław MozilFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Komedia w reżyserii Aleksandra Dembskiego wejdzie do kin 21 października. Czesław Mozil, którego widzowie zobaczą na ekranie będzie jednak różnił się od pierwowzoru. - To jest wizja takiego mnie, którą ludzie znają z gazet plotkarskich albo myślą, że tak jest, bo nigdy nie byli na moim koncercie ani nie mieli innej możliwości, żeby mnie spotkać. Sam zresztą zapracowałem na taki nie do końca poważny wizerunek. Dlatego to było wielkie wyzwanie, ale nie ukrywam, że jestem dumny i cieszę się z tego, jak to wyszło - podkreśla gość "Muzycznej Jedynki".

Czesław Mozil To lekka, czasami trochę melancholijna, komedia

W filmie "Szkoła uwodzenia Czesława M." ważną rolę pełni również muzyka. - Jako muzyk, który przechodzi kryzys artystyczny, w filmie śpiewam tylko piosenki innych. Jedyny utwór oryginalny w tej produkcji to "Trzeba mieć specjalną skrzynię", który wykonuję w duecie z Arturem Andrusem - tłumaczy Czesław Mozil.

Utwory jakich polskich artystów pojawiają się w "Szkole uwodzenia Czesława M.", jak wyglądała współpraca Czesława Mozila z Arturem Andrusem i co znajdzie się na płycie "Księga Emigrantów.Tom II", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Czesław Mozil (wokalista, instrumentalista, kompozytor, aktor)

Data emisji: 18.10.2016

Godzina emisji: 14.26

pg/ab

Czytaj także

"Tango magister". Czesław Mozil śpiewa na żywo w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:39
Wyjątkowe wykonanie piosenki "Tango magister" do słów Michała Zabłockiego przedstawił ma antenie radiowej Jedynki Czesław Mozil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil wyjaśnia, dlaczego słowo emigrant drażni

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 01:38
- Mam to szczęście, że mogłem ponownie zamieszkać w Polsce. Przy moim rodzinnym stole nigdy się nie narzekało na nasz kraj - mówi Czesław Mozil.
rozwiń zwiń