Dorota Miśkiewicz: płyta "Piano.pl" wymaga skupienia

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 16:08
- Każdy z utworów jest zupełnie inny. Niektóre są zaaranżowane w sposób zupełnie klasyczny, a inne powywracane do góry nogami - mówi w "Muzycznej Jedynce" Dorota Miśkiewicz.
Audio
  • Dorota Miśkiewicz o płycie "Piano.pl" (Muzyczna Jedynka)
- Piano.pl to będzie raczej płyta do słuchania w fotelu - mówi Dorota Miśkiewicz
- "Piano.pl" to będzie raczej płyta do słuchania w fotelu - mówi Dorota MiśkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W piątek 21 października ukaże się płyta "Piano.pl". To zapis koncertu, który odbył się 16 maja w Teatrze Roma. Dorota Miśkiewicz wykonała w jego trakcie znane polskie utwory przy akompaniamencie trzynaściorga cenionych pianistów: Leszka Możdżera, Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Marcina Wasilewskiego, Krzysztofa Herdzina, Bogdana Hołowni, Michała Tokaja, Tomasza Kałwaka, Dominika Wani, Piotra Orzechowskiego (Piano Hooligan), Emilii Sitarz i Bartłomieja Wąsika (Lutosławski Piano Duo) oraz Grzegorza Turnaua.

Wokalistce i pianistom na scenie towarzyszył Atom String Quartet. W jednym z utworów pojawił się również ojciec Doroty - saksofonista Henryk Miśkiewicz. Kiedy koncert "Piano.pl" dostępny będzie również na DVD, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Dorota Miśkiewicz (wokalistka jazzowa, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 20.10.2015

Godzina emisji: 14.28

pg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz rymuje z Tuwimem i Lutosławskim. "Dla dzieci, rodziców i dziadków"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 16:15
W roku 2013, który na mocy uchwał Sejmu RP świętowaliśmy jako Rok Juliana Tuwima i Rok Witolda Lutosławskiego, do takiego spotkania po prostu musiało dojść! - Urokliwe wiersze, które wszyscy znamy i muzyka na najwyższym poziomie stworzyły po prostu dobre piosenki - mówi Dorota Miśkiewicz o płycie "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie swoje piosenki najbardziej lubi Dorota Miśkiewicz?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 15:00
- To są piosenki, które są dla mnie ważne. Oczywiście nie wszystkie, bo nie mogły się zmieścić na jednej płycie - przyznaje Dorota Miśkiewicz, opowiadając o swojej płycie "Best of".
rozwiń zwiń