Marian Opania: Cohen i Nohavica to zbliżone światy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 16:31
- Nohavicę poznałem kilkanaście lat temu. Zachwyciłem się jego twórczością. Byłem na jego koncertach w Pradze i Ostrawie, i pomyślałem, że muszę zrobić jego piosenki - wyznał Marian Opania, reżyser spektaklu "Cohen-Nohavica".
Audio
  • Marian Opania zaprasza na spektakl w jego rezyserii "Cohen-Nohavica" (Muzyczna Jedynka)
Marian Opania
Marian OpaniaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

A potem, w 2005 roku, Opanię zauroczył koncert piosenek Leonarda Cohena śpiewanych przez najlepszych na świecie, m.in.: Bono, Antony'ego Hegart'ego i Nicka Cava. - Pomyślalem: Jezu, kogo zrobić, czy Nohavicę czy Cohena? Na szczęście Janusz Bogacki, muzyk i pianista, poradził mi "zrób obu" - wyjaśnił reżyser i wokalista.

28 listopada 2014 roku, w warszawskim Teatrze Buffo, odbyła się premiera spektaklu "Cohen - Nohavica". - Teraz, po prawie dwóch latach, 3 listopada o godz. 19, na tej samej scenie ponownie go zagramy. Oprócz mnie w spektaklu śpiewają najlepsi w Polsce: Iwona Loranc, Piotr Machalica,  Agnieszka Matysiak, Bartosz Nowosielski, Monika Węgiel - wyliczał Marian Opania.

Gość audycji zdradził również, jakie piosenki Nohavicy są mu najbliższe i ujawnił swoje reżyserskie plany zrobienia spektaklu pt. "A my kochamy Krakow".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Marian Opania (aktor, reżyser, wokalista)

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 14.40

ab/pg


Czytaj także

Marian Opania: werwę i ochotę do roboty mam jak 40-latek

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 16:40
- Choć niedawno stuknęły mi 72 lata, nie przejmuję się tym. Dla relaksu jeżdżę sobie czasem łowić ryby za koło polarne - mówi w Jedynce wybitny aktor filmowy i teatralny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: z Cohenem i Nohavicą łączy mnie wiele

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 14:06
- Te dwie postacie są mi niesłychanie bliskie, zarówno życiorysowo, jak i z uwagi na treść ich pieśni – mówi aktor o swej płycie "Cohen - Nohavica".
rozwiń zwiń