X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Makowiecki i trzy dekady zespołu Zayazd

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 14:29
- 30 lat pracy z Zayazdem minęło, więc pora na autorskie projekty. Dlatego teraz nauczam historycznie i patriotycznie - wyznał Lech Makowiecki, autor takich płyt jak "Katyń 1940. Ostatni list", "Patriotyzm" i "Obudź się, Polsko".
Audio
  • Lech Makowiecki o jubileuszu zespołu Zayazd (Muzyczna Jedynka)
Lech Makowiecki
Lech MakowieckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Nazwa zespołu związana jest z poezją Adama Mickiewicza. - Twórczość wieszcza fascynowała mnie od zawsze. W czasie trzech dekad nagraliśmy wiele piosenek folk, country i familijnych, w których Mickiewicz ma poczesne miejsce. Przypomnę tylko, że wydaliśmy 17 wierszy Mickiewicza z moją muzyką, w różnych klimatach i odcieniach, od ballady dworskiej po heavy metal, od dumki po rock'n'rolla - pochwalił się muzyk, który wciąż tworzy i nagrywa.

Lech Makowiecki Pomimo,że jestem już dziadkiem, postanowiłem przypomnieć młodzieży, czym jest prawdziwa miłość między mężczyzną a kobietą.

- Pomimo, że jestem już dziadkiem, postanowiłem przypomnieć młodzieży, czym jest prawdziwa miłość między mężczyzną a kobietą . I tak, z całego dorobku Zayazdu, wybrałem piosenki, które pisałem dla swojej narzeczonej, potem żony, potem matki moich dzieci - tłumaczył Makowiecki.

Dlaczego artysta nazywa tę płytę heteroseksualną, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Lech Makowiecki (poeta, autor tekstów, kompozytor, muzyk, scenarzysta)

Data emisji: 27.10.2016

Godzina emisji: 13.36

ab/pg


Czytaj także

Zespół Power Grass: nasza nazwa nie ma nic wspólnego z trawką

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 15:53
- To nawiązanie do muzyki bluegrass, która powstała w latach 40. ubiegłego wieku w Kentucky. Trawa o poranku wygląda tam, jakby była niebieska - mówi Janusz Tytman.
rozwiń zwiń