"Przeciwności" - muzyczny pamiętnik Szymona Chodynieckiego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 15:14
- Tytuł płyty wziął się z tego, że nawet u tak pozytywnej osoby, jak ja, są jednak mniej kolorowe chwile. To właśnie mnie zainspirowało - wyjaśnił Szymon Chodyniecki, którego solowy krążek "Przeciwności" ukazał się 7 października.
Audio
  • Szymon Chodyniecki znany jako South Blunt System, w nowej, popowej stylistyce muzycznej (Muzyczna Jedynka)

Prace nad płytą trwały 2 lata. Jest na niej 12 utworów. - Każdy z nich jest dla mnie jak dziecko, tak mocno jestem zżyty z tymi piosenkami - wyznał muzyk. - Płyta jest moim pamiętnikiem. Jest tu dużo mnie i moich przeżyć. Emocjonalnie opisuję sytuację, że po zimie przychodzi wiosna, a z wiosną przychodzi miłość. To płyta o przeciwnościach i o ich przezwyciężaniu - opisywał swe debiutanckie dzieło gość "Muzycznej Jedynki".

Szymon Chodyniecki Czułem się zamknięty w szufladce, do której zresztą sam się zamknąłem, ale też ludzie mnie tam włożyli. Chciałem to zmienić, zaryzykowałem i udało się.

Przed rozpoczęciem kariery solowej związany był z zespołem grający reggae i hip-hop, z którym wydał dwie płyty. - Czułem się zamknięty w szufladce, do której zresztą sam się zamknąłem, ale też ludzie mnie tam włożyli. Chciałem to zmienić, zaryzykowałem i udało się.  Singiel "Sam na sam" z mojej autorskiej płyty spodobał się - oznajmił artysta.

A kiedy może ukazać się kolejna płyta Szymona Chodynieckiego i co na niej będzie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Szymon Chodyniecki (wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 13.19

ab/pg

Czytaj także

Bartek Grzanek: bycie debiutantem jest super

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 17:22
Płyta "Duch" jest pierwszą, którą Bartek Grzanek firmuje własnym nazwiskiem, więc traktuje ją jako debiut. To spokojna, wyciszająca muzyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika: mam już dość reggae!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 12:50
Marika właśnie wydała nową, piątą w karierze, płytę. Już sam tytuł albumu - "Marta Kosakowska" - to zaskoczenie, bo wokalistka dotąd nie używała swojego prawdziwego nazwiska.
rozwiń zwiń