Zespół IRA wciąż w formie. Jest nowy singiel!

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 15:25
IRA działa na polskiej scenie muzycznej od 1987 roku. W maju formacja wydała 11. płytę studyjną pt. "My", a w czwartek (3.11) promowała w Jedynce swój nowy singiel.
Audio
  • Artur Gadowski, Sebastian Piekarek i Piotr Konca o nowym singlu zespołu Ira (Muzyczna Jedynka)
Muzycy zespołu Ira: Piotr Konca, Artur Gadowski i Sebastian Piekarek
Muzycy zespołu Ira: Piotr Konca, Artur Gadowski i Sebastian PiekarekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Artyści przyznają, że w ich długiej twórczości zdarzały się przerwy. W 1996 roku zespół zawiesił działalność, a Artur Gadowski zaczął występować solo. - W 2001 roku zorientowaliśmy się, że w internecie grupa ludzi założyła stronę fanklubową IRY. Zdziwiło nas, że ktoś jeszcze pamięta o zespole, zaczęliśmy obserwować to, co dzieje się na tej stronie i okazało się, że ci wszyscy ludzie chcieliby zobaczyć IRĘ na żywo. Zmobilizowaliśmy się i przygotowaliśmy nowy materiał, nagraliśmy płytę "Tu i teraz" i od tego czasu nieustannie jesteśmy w trasie - mówią muzycy.

W audycji posłuchacie nowego singla pt. "Wymyśleni". Artyści zapraszają też na najbliższe koncerty i odpowiadają na pytanie, czy fani doczekają się kolejnej płyty.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynkę"

Prowadzi: Iza Żukowska

Goście: Artur Gadowski, Sebastian Piekarek i Piotr Konca (muzycy zespołu IRA)

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 13.17

mg/pg

Czytaj także

Paweł Nawrocki z zespołu Alergen: pomysły na piosenki zapisuję w telefonie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 08:15
- Czasem jest tak, że w środku nocy przychodzi jakiś błysk i tekst wylewa się ze mnie w ciągu minuty. Tak samo jest z muzyką. To musi być przypływ chwili, jakichś emocji. Nie lubię wymęczonych sytuacji - mówił w Jedynce wokalista zespołu Alergen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta zespołu IRA to dźwięki prosto z serca

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:30
Weterani polskiej sceny rockowej powracają z nową płytą. Krążek, który od 20 maja można znaleźć w sklepach, nosi tytuł "My".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Face2Face. Klasyczne korzenie i rockowa energia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 17:25
Połączenie wyrazistych melodii i wyrafinowanych partii instrumentalnych to znak rozpoznawczy Face2Face. Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała właśnie debiutancki album grupy pt. "Inside the Noise".
rozwiń zwiń