Album "Przymierze" - wotum za wolność Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 20:00
Na płycie występuje troje pieśniarzy: Robert Pożarski, Katarzyna Laskowska i Adam Strug. - Spotykają się: specjalista od chorału gregoriańskiego, wokalistka klasyczna i śpiewak ludowy. Album "Przymierze" to opowieść o historii Polski od początku, od "Bogarodzicy" aż po dzień dzisiejszy - mówi o najnowszym albumie Michała Lorenca Agnieszka Trzeciakiewicz.
Audio
  • Agnieszka Trzeciakiewicz opowiada o płycie "Przmierze" Michała Lorenca (Muzyczna Jedynka)
Agnieszka Trzeciakiewicz
Agnieszka TrzeciakiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

0190295912123_1500.jpg

Płyta "Przymierze" będzie miała swoją oficjalną, koncertową premierę w Świątyni Opatrzności Bożej 11 listopada wieczorem. - To ostatnie takie duże dzieło Michała Lorenca, które ma być podziękowaniem, wotum wdzięczności za wolność Polski. Tak zostało ono zatytułowane - mówi gość Pawła Sztompke. 

Album "Przymierze" ukazał się pod patronatem Polskiego Radia. Co sam kompozytor mówi o płycie? Który z utworów nagrania zyskał nowe życie? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Agnieszka Trzeciakiewicz

Data emisji: 4.11.2016

Godzina emisji: 13.19

gs/ab

Czytaj także

Eugeniusz Rudnik. Wspomnienie o twórcy muzycznej awangardy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 09:37
- Bardzo nie lubił gdy mówiono o nim "mistrz". Był człowiekiem niezwykle dowcipnym, patrzył na siebie z wielkim dystansem absolutnie nieprzystającym do jego wielkości - wspominał zmarłego kompozytora Marek Horodniczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół IRA wciąż w formie. Jest nowy singiel!

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 15:25
IRA działa na polskiej scenie muzycznej od 1987 roku. W maju formacja wydała 11. płytę studyjną pt. "My", a w czwartek (3.11) promowała w Jedynce swój nowy singiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Pierończyk zainspirowany meksykańskimi legendami

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 17:00
- Płyta powstała w marcu tego roku podczas trasy koncertowej mojego trio w Meksyku, był ze mną polski kontrabasista Robert Kubiszyn i argentyński perkusista Hernan Hecht. To w jego domowym studio powstał album "Monte Albán" wydany pod koniec października  - mówi Adam Pierończyk.
rozwiń zwiń