Limboski i jego nowy-stary album

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:00
Michał "Limboski" Augustyniak nagrał właśnie album zatytułowany "W trawie. I inne jeszcze młode". - Płyta jest wizytówką, przekrojem twórczości - wyjaśnia.
Audio
  • Michał "Limboski" Augustyniak o albumie "W trawie. I inne jeszcze młode" (Muzyczna Jedynka)
Fragment okładki płyty W trawie. I inne jeszcze młode
Fragment okładki płyty "W trawie. I inne jeszcze młode"Foto: Mat. pras.

Połowa piosenek zawartych w albumie pochodzi sprzed kilku lat, a połowa została nagrana w tym roku. - Cały czas funkcjonuję na obrzeżach rynku muzycznego i mainstreamu, wciąż odbijaliśmy się od szklanego sufitu, gumowej podłogi czy ściany. Stąd płyta, która jest przekrojowa i zawiera także utwory sprzed kilku lat, bo w większości są one nieznane - tłumaczy Limboski.

Michał "Limboski" Augustyniak Cały czas na funkcjonuję obrzeżach rynku muzycznego

Artysta zapowiada też kolejny krążek z całkowicie premierowym materiałem, który ma ukazać się wiosną. Opowiada także o wchodzeniu w świat przedwojennego bluesa i odpowiada na pytanie, jak reaguje na porównania z Maciejem Maleńczukiem. W nagraniu audycji posłuchacie jego muzyki.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Michał "Limboski" Augustyniak (wokalista, autor tekstów, instrumentalista)

Data emisji: 7.11.2016

Godzina emisji: 14.26

mg/pg

Czytaj także

Kasa Chorych w Filharmonii. Najpierw koncert, teraz płyta

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 17:48
- Koncert był chronologiczny. Zaczęliśmy od, jak ja to mówię, czarno-białej Kasy Chorych, czyli lat 70. Potem była podróż przez lata 80. i 90. aż do teraźniejszości - mówi grający w zespole na harmonijce ustnej Michał Kielak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Złota kolekcja" Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 12:34
- Myślę, że to bardzo ciekawa kompilacja, reprezentatywna dla tego, co z Nocną Zmianą Bluesa i ja solo robimy od 34 lat. Chociaż płyta zawiera nagrania tylko z XXI wieku - mówi w "Muzycznej Jedynce" bluesman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora żywcem pochowana w bluesie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 17:34
"Buried Alive In The Blues" to tytuł nowego krążka Natalii Sikory, na którym piosenkarka mierzy się twórczością Janis Joplin. - Wiele innych głosów mnie ujęło, ale to Janis ruszyła wszystkie sprawy wokalu, frazowania, harmonii i dysharmonii - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń