Janusz Strobel. Czarodziej gitary zaprasza na koncert

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 16:00
Koncert promujący najnowszą płytę muzyka będzie także okazją do świętowania 50-lecia pracy artystycznej Janusza Strobla. - Ciągle biegam w krótkich spodenkach i ciągle mi się wydaje, że wszystko przede mną - mówi gitarzysta. 
Audio
  • Janusz Strobel. Czarodziej gitary zaprasza na koncert (Muzyczna Jedynka)
Janusz Strobel
Janusz StrobelFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Ślad" to tytuł najnowszej autorskiej płyty Janusza Strobla - wybitnego gitarzysty i kompozytora, którą można kupić w sklepie polskieradio.pl. Premierowy koncert odbędzie się 16 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 

- To jest muzyka na długie zimowe wieczory. To, że łatwiej się przy takiej muzyce żyje, pogodniej, to jest zasługa wspaniałych muzyków - podkreśla artysta. 

Jakich zatem muzyków możemy usłyszeć na płycie? Co znajdzie się na albumie Strobel-Jagodziński, któru ukaże się już niedługo? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Janusz Strobel (gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 14.11.2016

Godzina emisji: 14.25

gs/jp

Czytaj także

Ania Wyszkoni: na scenie lubię budować dramaturgię

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 15:44
- Układając program koncertu bardzo dbam o to, żeby zachować pewnego rodzaju dramaturgię. Żeby ten koncert budować i ciągle wzbudzać w ludziach zainteresowanie - mówi w "Muzycznej Jedynce" wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SBB. Fundament polskiego rocka powraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 19:00
- Żeby coś zbudować, czasami trzeba coś zburzyć. Trzeba poszperać. To zgadza się z przydomkiem jaki dał nam śp. redaktor Franciszek Walicki "Szukaj.Burz.Buduj." - on stwierdził, że jest to najbardziej rockowe brzmienie jakie słyszał w polskiej muzyce - wspomina muzyk SBB, Józef Skrzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Cohen. Wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 15:02
- Moja miłość do Cohena trwała 35 lat. Na planie "Człowieka z żelaza" usłyszałem go po raz pierwszy i powiedziałem: ale ten facet ma głos! - wspominał Marian Opania, twórca spektaklu "Cohen - Nohavica".
rozwiń zwiń