X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mietek Szczęśniak pokazuje, jak skrócić drogę z serca do głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:38
- Płyta "Nierówni" to spełnione po kilkunastu latach marzenie i wiersze, które zechciały stać się piosenkami. Było to trudne zdanie, bo często nie mają one rymów - mówi wokalista Mietek Szcześniak.
Audio
  • Mieczysław Szcześniak opowiada o swoim najnowszym albumie "Nierówni" (Muzyczna Jedynka)
Mietek Szcześniak
Mietek SzcześniakFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio


Album Mietka Szcześniaka "Nierówni" jest w całości poświęcony poezji ks. Jana Twardowskiego. Artysta przyznaje, że jego zdaniem poezja najlepiej oddaje esencję rzeczywistości. - Nie ma lepszej i lżejszej esencji w poezji dla mnie niż Twardowski, bo za lekkość powinien on dostać Nagrodę Nobla. Jeśli to prawda, że cała sztuka dąży do punktu i że należy jak najprostszymi słowami powiedzieć najważniejsze rzeczy, to ks. Twardowski jest w tym mistrzem - mówi wokalista.

Gość "Muzycznej Jedynki" nie ukrywa, że wybrał tę właśnie poezję, bo bardzo lubi sposób myślenia "księdza Jana od biedronek". - Jest to dla mnie przede wszystkim mądry człowiek i poeta, który był księdzem, a nie na odwrót - podkreśla Mietek Szcześniak.

W audycji mówiliśmy o tym, dlaczego podkład do tekstów ks. Twardowskiego napisali brazylijscy muzycy i co sprawia, że są to protest songi Mietka Szcześniaka.

Płyta ma patronat radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Mieczysław Szcześniak (wokalista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 16.11.2016

Godzina emisji: 14.31

sm/ab

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Frąckowiak w Opolu: kocham Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 17:43
Gwiazdy oraz debiutanci Opola 2016 gościli w plenerowym studiu "Muzycznej Jedynki" na kilka godzin przed inauguracją święta polskiej muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złota płyta Mietka Szcześniaka "Songs From Yesterday"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:40
- Weszliśmy do studia, by złożyć hołd naszym idolom, piosenkom, które były kamieniami milowymi, wielkimi hitami wielu pokoleń zarówno wyznawców popu, jak i rock'n'rolla - tak o swojej najnowszej płycie mówił Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewinni czarodzieje zapraszają do Warszawy lat 50.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 14:10
- Przywołujemy to, co działo się po 1956 roku. W zrujnowanej Warszawie pojawia się najlepsze pokolenie XX wieku, wystarczy wspomnieć Tyrmanda, Komedę, Polańskiego, Hłaskę - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń