Jak Bob Dylan może pomóc polskiemu festiwalowi?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 20:34
- Bardzo ważny jest dla nas Nobel dla Boba Dylana, bo doceniony został bard, czego nigdy jeszcze nie było w historii. Może nam to pomóc w naszych zmaganiach z instytucjami - mówi Piotr Bakal, dyrektor artystyczny OPPA.
Audio
  • Piotr Bakal opowiada o atrakcjach Międzynarodowego Festiwalu Bardów (Muzyczna Jedynka)
Piotr Bakal od wielu lat zajmuje się organizowaniem koncertów i festiwali, m.in. OPPA
Piotr Bakal od wielu lat zajmuje się organizowaniem koncertów i festiwali, m.in. OPPAFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Międzynarodowy Festiwal Bardów rozpocznie się w sobotę 19 listopada. Szef artystyczny wydarzenia szczególnie poleca koncert rosyjskiego barda – Timura Shaova. - Jest to nieznany u nas, ale bardzo wybitny twórca, który sytuuje się w opozycji do panującej na Kremlu władzy i śpiewa w tonacji satyryczno-kabaretowej piosenki krytyczne wobec społeczeństwa, rządu - zachęca Piotr Bakal.

W audycji również o tym, dlaczego promocja bardów nie należy do najłatwiejszej w dzisiejszych czasach i jak zostanie uhonorowany na OPPA zmarły niedawno Leonard Cohen.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Piotr Bakal (poeta, pieśniarz, kompozytor, tłumacz, szef artystyczny m.in. Festiwalu OPPA - Międzynarodowego Festiwalu Bardów)

Data emisji: 17.11.2016

Godzina emisji: 13.24

sm/pg

Czytaj także

Artura Gotza pomysł na rozbujanie publiczności

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 21:12
- Teksty moich piosenek są bardzo kabaretowe i satyryczne, muzycznie też jest to dość lekkie i przyswajalne. W czasie ostatniego plenerowego koncertu w Warszawie czuć było, że buja ta muzyka - opowiada wokalista Artur Gotz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey i goście na otwarcie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 15:45
W mieście słynnemu dzięki telewizyjnemu festiwalowi powstało muzeum poświęcone polskiej muzyce. Można tam przede wszystkim posłuchać największych hitów, ale także obejrzeć fragmenty scenografii czy stroje wykonawców występujących na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesiennie przewrotny singiel Czarno-Czarnych

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:15
W ostatnim dniu astronomicznego lata grupa Czarno-Czarni prezentuje swój nowy utwór pt. "Jesień". - Jest on dość przewrotny, w Polsce wszyscy szaleją za słońcem, a od słońca można nabawić się raka skóry - mówi Jarek Janiszewski.
rozwiń zwiń