X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Szroeder: nie wjeżdżam windą, idę schodami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 15:18
- Jeśli masz coś charakterystycznego, co cię wyróżnia wizualnie - część garderoby czy fryzurę, to ludzie dużo szybciej cię zapamiętają. W przeciwnym razie, do zapamiętania jest dłuższa droga. Ja przebywam tę dłuższą drogę, nie wjeżdżam windą tylko idę schodami - opisywała własną karierę muzyczną Natalia Szroeder.
Audio
  • Natalia Szroeder o swojej pierwszej płycie (Muzyczna Jedynka)
Natalia Szroeder mile wspomina tegoroczne występy na trasie Lata z Radiem
Natalia Szroeder mile wspomina tegoroczne występy na trasie Lata z Radiem Foto: Wojciech Kusiński/PR

Pochodzi z niewielkiej, kaszubskiej miejscowości Parchów. Przez 6 lat w nieodległym Bytowie uczyła się prywatnie gry na skrzypcach, ale komponując siada do pianina. - Tak jest łatwiej. Chyba tylko Sebastian Karpiel-Bulecka potrafi komponować mając skrzypce pod brodą - żartowała artystka. Do skrzypiec lubi wracać. Wyznała, że podczas Świąt muzykuje z dużym, rodzinnym bandem.

Wystąpiła na tegorocznej trasie Lata z Radiem, gdzie okazało się, że Natalia jest "showmanką" - Kocham koncerty, kocham mieć bezpośrednią relację z publicznością. Na koncertach Lata z Radiem byli ludzie spragnieni zabawy. Bawiliśmy się rewelacyjne - wspominała artystka.

Dwa tygodnie temu pokazała się pierwsza, debiutancka płyta Natalii Szroeder zatytułowana "NATinterpetacje". W audycji posłuchaliśmy dwóch utworów: promującego krążek singla "Powietrze" oraz jedynej tam piosenki po kaszubsku.


okładka płyty okładka płyty

A co oznacza tytuł płyty i jak doszło do spotkania i współpracy Natalii z Weroniką Korthlas? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Natalia Szroeder (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 21.11.2016 r.

Godzina emisji: 14.19

ab/jsz

Komentarze1
aby dodać komentarz
krisvankroft2016-11-22 23:47 Zgłoś
Posłuchaliśmy "Powietrze" oraz "Pòtrzébny je drëch" do którego muzykę napisała Weronika Korthals. Wiele lat wstecz Natalia i Weronika śpiewały w duecie kolędy po kaszubsku.Można je przypomnić sobie na YT.

Czytaj także

Lato z Radiem. Krzysztof Antkowiak śpiewa Toma Waitsa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 19:36
- To nowy projekt. Dziś zagramy te utwory po raz pierwszy. Płyta ukaże się na jesieni - mówił przed koncertem Lata z Radiem w Krakowie Krzysztof Antkowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NaVi: ciągnie nas ku różnorodnej stylistyce

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 14:05
- Muzyka to potężny i niezbadany obszar. Zawiera tyle pięknych dźwięków, tyle pięknych historii, które można opowiedzieć - mówił kompozytor i gitarzysta zespołu NaVi Paweł Poszytek.
rozwiń zwiń