Natalia Szroeder: nie wjeżdżam windą, idę schodami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 15:18
- Jeśli masz coś charakterystycznego, co cię wyróżnia wizualnie - część garderoby czy fryzurę, to ludzie dużo szybciej cię zapamiętają. W przeciwnym razie, do zapamiętania jest dłuższa droga. Ja przebywam tę dłuższą drogę, nie wjeżdżam windą tylko idę schodami - opisywała własną karierę muzyczną Natalia Szroeder.
Audio
  • Natalia Szroeder o swojej pierwszej płycie (Muzyczna Jedynka)
Natalia Szroeder mile wspomina tegoroczne występy na trasie Lata z Radiem
Natalia Szroeder mile wspomina tegoroczne występy na trasie Lata z Radiem Foto: Wojciech Kusiński/PR

Pochodzi z niewielkiej, kaszubskiej miejscowości Parchów. Przez 6 lat w nieodległym Bytowie uczyła się prywatnie gry na skrzypcach, ale komponując siada do pianina. - Tak jest łatwiej. Chyba tylko Sebastian Karpiel-Bulecka potrafi komponować mając skrzypce pod brodą - żartowała artystka. Do skrzypiec lubi wracać. Wyznała, że podczas Świąt muzykuje z dużym, rodzinnym bandem.

Wystąpiła na tegorocznej trasie Lata z Radiem, gdzie okazało się, że Natalia jest "showmanką" - Kocham koncerty, kocham mieć bezpośrednią relację z publicznością. Na koncertach Lata z Radiem byli ludzie spragnieni zabawy. Bawiliśmy się rewelacyjne - wspominała artystka.

Dwa tygodnie temu pokazała się pierwsza, debiutancka płyta Natalii Szroeder zatytułowana "NATinterpetacje". W audycji posłuchaliśmy dwóch utworów: promującego krążek singla "Powietrze" oraz jedynej tam piosenki po kaszubsku.


okładka płyty okładka płyty

A co oznacza tytuł płyty i jak doszło do spotkania i współpracy Natalii z Weroniką Korthlas? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Natalia Szroeder (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 21.11.2016 r.

Godzina emisji: 14.19

ab/jsz

Czytaj także

Lato z Radiem. Krzysztof Antkowiak śpiewa Toma Waitsa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 19:36
- To nowy projekt. Dziś zagramy te utwory po raz pierwszy. Płyta ukaże się na jesieni - mówił przed koncertem Lata z Radiem w Krakowie Krzysztof Antkowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NaVi: ciągnie nas ku różnorodnej stylistyce

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 14:05
- Muzyka to potężny i niezbadany obszar. Zawiera tyle pięknych dźwięków, tyle pięknych historii, które można opowiedzieć - mówił kompozytor i gitarzysta zespołu NaVi Paweł Poszytek.
rozwiń zwiń