Jesienna dziewczyna - Joanna Dark śpiewa Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:00
- Jest taka piękna piosenka mistrza Młynarskiego "Podchodzą mnie wolne numery" . Jestem blisko tej piosenki, najczęściej gdy usiłuję ustalić listę utworów na występ. Wtedy muszę sobie na czerwono zaznaczać te bardziej żywiołowe, by mi publiczność nie usnęła - mówiła Joanna Dark, zapraszając na koncert.
Audio
  • Joanna Dark zaprasza na swój recital (Muzyczna Jedynka)
Joanna Dark w studiu radiowej Jedynki
Joanna Dark w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wtorkowy (22.11) recital w warszawskim klubie Kalinowe Serce nosi tytuł "Ja nie chcę spać". Będą w nim przeważały piosenki Agnieszki Osieckiej, ale Joanna Dark wykona też kilka utworów ze swoich ostatnich płyt "Dark Night" i "Bar Nostalgia". 

- Przez dwa tygodnie studiowałam wszystkie śpiewniki Agnieszki Osieckiej. Dostałam je od Agaty Passent i nie mogłam się nadziwić, ile tam znalazłam pięknych utworów. Kluczem wyboru okazał się Seweryn Krajewski,  najbliższy mojemu muzycznemu myśleniu i mojej wrażliwości - opowiadała artystka.

Dlaczego to Maryli Rodowicz zawdzięczamy fakt, że Osiecka współpracowała z Sewerynem Krajewskim? Dlaczego Joanna Dark sama nie pisze tekstów swoich piosenek? O tym w nagraniu audycji.


***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Rozmawiała: Maria Szbłowska

Gość: Joanna Dark (wokalistka)

Data emisji: 22.11.2016 r.

Godzina emisji: 13.22

ab/bch

Czytaj także

Niezwykły wieczór z piosenkami Agnieszki Osieckiej (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 20:05
W niedzielę 11 marca odbył się koncert upamiętniający 15. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej. Jej przyjaciółka Magda Umer przygotowała recital składający się z piosenek zmarłej Artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Gaertner: moim ojcem był blues, a matką ballada

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 15:50
- Byłam bezczelną, przebojową dziewuchą z prowincji - takimi mocnymi i szczerymi słowami samą siebie opisuje w "Muzycznej Jedynce" Katarzyna Gaertner.
rozwiń zwiń