Muniek Staszczyk: album "T.Love" to błyskawiczna pocztówka z tego roku

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 16:00
- Poprzedni album "Old is gold" powstawał 4 lata, najnowszy "T.Love" 4 miesiące. Ta płyta jest reakcją na współczesność, teksty są o tym co tu i teraz. Na poprzedniej płycie teksty skłaniały się ku sprawom duchowym, pytaniom o sens życia, o Boga. Na "T.Love" jest obecna współczesność, Polska, Europa, obawy, niepokoje, ale są też piosenki prywatne - zdradza Muniek Staszczyk.
Audio
  • Muniek Staszczyk opowiada o najnowszej płycie zespołu zatytułowanej po prostu "T.Love" (Muzyczna Jedynka)
Muniek Staszczyk
Muniek StaszczykFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Muniek Staszczyk "T.Love" to płyta nagrana ze szczypką nowoczesności, elektroniki 

- Wydaje mi się, że fajnie zaśpiewana jest ta płyta. Powstał fajny album, który ma pulsującą muzykę do takich dość współczesnych punkowych tekstów - ocenia muzyk. 

Muniek Staszczyk mówił w rozmowie z Marcinem Kusym o miłości do swoich rodziców i hołdzie, który składa im jedną z piosenek, która znalazła się na albumie. - W dużym stopniu siła tekstów T.Love, moich tekstów, polega na szczerości. Nie jestem ekshibicjonistą, ale nigdy się nie bałem prostoty, nie mylić z prostactwem, bo to jest różnica - podkreśla artysta. 

Jak powstawała okładka płyty? Czy "T.Love" to album taneczny? Co dziś dla Muńka Staszczyka jest najważniejsze? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Muniek Staszczyk (wokalista T. Love)

Data emisji: 23.11.2016 r.

Godzina emisji: 14.18

gs/ab

Czytaj także

Olga Szomańska z mężczyznami jej życia

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:26
- To nie jest płyta z zupełnie nowymi utworami. Biorąc udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", zaczęłam sobie zdawać sprawę, że publiczność nie do końca kojarzy mnie jako Marzenkę z "M jak miłość", mnie z programu "Twoja twarz brzmi znajomo" i mnie, która zaczynała karierę u Piotra Rubika - tłumaczyła aktorka i wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Stańko: moja płyta ma w sobie wiele słońca

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 00:59
- "Novos Anos" to była płyta potrzebna mi i mojej nastrojowości. Do tej muzyki nie należy prężyć muskułów, tylko sprawić, by ta chwila się sączyła i byśmy poczuli przyjemność - mówi wokalistka Krystyna Stańko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Wasik zaprasza do Muzeum Polskiej Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 14:41
- Nam - czterdziestolatkom i starszym, wydaje się oczywiste, że dzieciom i młodzieży znane są piosenki Marka Grechuty czy Czesława Niemena. Nie, to nie jest oczywiste. Nowe pokolenia nie znają tej muzyki - przyznał Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
rozwiń zwiń