Olek Klepacz: jednoznaczność to dla mnie zaprzeczenie sztuki

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 16:37
- W Formacji Nieżywych Schabuff staramy się, żeby każda piosenka miała drugie dno. Ten oksymoron jest gdzieś tam zawarty. To cudowne, gdy nasi słuchacze kręcą własne filmy do scenariuszy, które my piszemy - mówi lider zespołu Olek Klepacz.
Audio
  • Olek Klepacz o piosence "100 butelek do końca świata" (Muzyczna Jedynka)
Olek Klepacz
Olek KlepaczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czasie audycji premierę miał nowy singiel Formacji Nieżywych Schabuff pt. "100 butelek do końca świata". - Wspólnie z Wojtkiem Wierusem napisaliśmy ten tekst myśląc o takim częstym przypadku słabości, która dotyczy każdego człowieka, gdy upadamy, gdy coś się nie udaje. Jesteśmy piękni słabościami i różnicami. To dla mnie bardzo ważne, bo gdyby świat był zunifikowany byłby nieistotny - tłumaczy Olek Klepacz.

Jak dodaje gość radiowej Jedynki, w utworze "100 butelek do końca świata" rozmawia on z Jezusem Chrystusem. Jakim filmem inspirował się Olek Klepacz przy pisaniu tej piosenki i na czym polega pomoc, którą niesie potrzebującym dzieciom, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Olek Klepacz (lider Formacji Nieżywych Schabuff)

Data emisji: 24.11.2016

Godzina emisji: 14.22

pg/gs

Czytaj także

Olek Klepacz: mogłem zostać drugim Vivaldim

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 08:00
- Tuż po sukcesie piosenki "Lato" dostałem propozycję, żeby napisać "Jesień" i "Zimę". Odmówiłem, choć stały za tym dosyć spore pieniądze. Wytłumaczyłem, że Vivaldi napisał już "Cztery pory roku" i według mnie to bez sensu - mówił w Jedynce Olek Klepacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: ta piosenka jest niczym hymn

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:54
- Dla mnie to taki hymn, który chciałbym, żeby utkwił słuchaczom w głowach. Nie dzielmy się, nie szukajmy różnic, ale łapmy wspólne punkty, wspólne mianowniki - mówi Olek Klepacz o piosence "Ludzie są fajni".
rozwiń zwiń