"Księga Dżungli”, musical dla dzieci i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 17:16
- Po premierze możemy powiedzieć, że jest sukces. Prawie wszystko się wyprzedało, ale co najważniejsze, dzieci oglądają spektakl z otwartymi oczami i buziami, i są zachwycone, a jednocześnie rodzice też mają o czym z nimi potem porozmawiać. To jest dla nas ważne - cieszył się reżyser Jakub Szydłowski.
Audio
  • Jakub Szydłowski i Paweł Strymiński o musicalu "Księga dżungli" (Muzyczna Jedynka)

Na małej scenie warszawskiego teatru muzycznego Roma od 19 listopada oglądać można "Księgę dżungli", w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, z muzyką Jakuba Lubowicza. Jest to musical z 13 piosenkami.

teatr roma 663.jpg

- Przedstawienie ma w sobie przede wszystkim przygodę, którą znamy z książki Rudyarda Kiplinga, ale chciałem, by ten spektakl coś mówił. Pisałem go z moimi dziećmi: pięcioletnią Julią i Jankiem lat 11, którym zadawałem - podchwytliwe w moim mniemaniu - pytania na temat tego, co się dzieje dookoła nas. To spektakl pisany z punktu widzenia dzieci, dlatego jest ważne, by dzieci przyszły na niego z rodzicami, ktorzy będą mogli się czegoś dowiedzieć o tym, co ich dzieci myślą na temat nas - dorosłych - tłumaczył reżyser Jakub Szydłowski.

Aktor Paweł Strymiński oceniając pracę nad tym spektaklem wyznał, że "to dla niego niesamowite wyzwanie i jest zaskakiwany nieoczekiwanymi reakcjami dzieci".

W audycji usłyszeliśmy dwie piosenki z "Księgi dżungli". Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Jakub Szydłowski (reżyser, Teatr Roma), Paweł Strymiński (aktor,Teatr Roma)

Data emisji: 1.12.2016 r.

Godzina emisji: 13.31

ab/jsz

Czytaj także

Wyjątkowy duet w charytatywnym projekcie. Steczkowska i Andrus dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 19:02
- To bardzo miłe, kiedy można przekuć swoją popularności na pomoc potrzebującym - mówiła w Jedynce Justyna Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przybora dzieciom. "Piotruś Pan" uczy wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 17:57
- Pan Jeremi był niezwykle lapidarny, stąd jego duża rezerwa, gdy zaproponowaliśmy mu napisanie libretta do "Piotrusia Pana" - wspomina Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń