Niezwykły koncert na cześć barda Solidarności - Przemysława Gintrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 08:00
Przed nami koncert gwiazd polskiej sceny artystycznej poświęcony wyjątkowemu człowiekowi - Przemysławowi Gintrowskiemu. Zostanie również wręczona nagroda jego imienia dla twórców stojących na straży prawdy i umiłowania wolności.
Audio
  • Ola Gintrowska opowiada o koncercie na cześć jej stryja - Przemysława Gintrowskiego (Muzyczna Jedynka)

W najbliższy poniedziałek 5 grudnia na deskach Teatru Narodowego w Warszawie odbędzie się koncert ku pamięci Przemysława Gintrowskiego, barda Solidarności. Wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Ewa Błaszczyk, Kasia Kowalska, bracia Cugowscy, Joanna Trzepiecińska, którzy zaśpiewają piosenki z bogatego dorobku kompozytora i muzyka.

- To wspaniałe, że te utwory nie są tylko na gitarę i można je rozszerzyć. Cieszę się bardzo, że ich kompozycji podjął się Janek Stokłosa, bo piosenki Przemka Gintrowskiego brzmią naprawdę pięknie - podkreśla Ola Gintrowska.

Kiedy będzie retransmisja koncertu w Telewizji Polskiej? O tym w nagraniu, w którym gość Pawła Sztompke mówi również o swoich najnowszych utworach powstałych w czasie pobytu w Los Angeles.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Ola Gintrowska (wokalistka, Przemysław Gintrowski był jej stryjem)

Data emisji: 1.12.2016

Godzina emisji: 13.16

sm/mg

Czytaj także

Mietek Szczęśniak pokazuje, jak skrócić drogę z serca do głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:38
- Płyta "Nierówni" to spełnione po kilkunastu latach marzenie i wiersze, które zechciały stać się piosenkami. Było to trudne zdanie, bo często nie mają one rymów - mówi wokalista Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antek Smykiewicz z osobistą płytą, która już podbiła internet

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 18:14
- Pierwsza z moich płyt opowiadała o miłości i relacjach, a ta bardziej opowiada o mnie i tym, co się dzieje we mnie i mojej głowie. Jeśli ktoś chce mnie poznać, to ten album w tym pomoże - mówi wokalista Antek Smykiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Stańko: moja płyta ma w sobie wiele słońca

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 00:59
- "Novos Anos" to była płyta potrzebna mi i mojej nastrojowości. Do tej muzyki nie należy prężyć muskułów, tylko sprawić, by ta chwila się sączyła i byśmy poczuli przyjemność - mówi wokalistka Krystyna Stańko.
rozwiń zwiń