Talent Artura Andrusa i droga Alicji Majewskiej na listę przebojów

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 20:08
- Wszystkie utwory z nowej płyty bardzo mi się podobają. Śpiewam je już na koncertach i powoli się z nimi oswajam - opowiada Alicja Majewska, piosenkarka.
Audio
  • Alicja Majewska opowiada o najnowszej płycie "Wszystko może się stać" i współpracy z Arturem Andrusem (Muzyczna Jedynka)
Piosenkarka Alicja Majewska
Piosenkarka Alicja MajewskaFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Po 19 latach Alicja Majewska nagrała nową płytę "Wszystko może się stać", na której występuje w duecie z Andrzejem Sikorowski oraz z kolegą z radiowej Trójki Arturem Andrusem. - Druga z piosenek powstała specjalnie na tę płytę i tak została napisana przez Artura, że czuć od razu, że skomponowano ją z myślą o piosenkarce lirycznej. Andrus ma trudne partie, ale znakomicie daje sobie radę i pochwalę się, że zawitaliśmy tym utworem na Trójkową Listę Przebojów - cieszy się piosenkarka.

Jak dodaje, choć nigdy nie miała szczęścia do list przebojów, teraz będzie już mogła zapisać w CV, że z utworem "O sercu szczerozłotym" zawitała na nią w radiowej Trójce. - Głosują zwykle młodzi słuchacze, a mój repertuar nigdy nie był młodzieżowy, więc myślę, że to z tego wynikało. Tym razem okazało się to możliwe, może właśnie dzięki osobie Artura Andrusa - opowiada Alicja Majewska.

W programie wyjaśniamy, jaką rolę odgrywały dawniej festiwale muzyczne i jak doszło do współpracy pomiędzy artystką a dziennikarzem radiowym.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Alicja Majewska (piosenkarka)

Data emisji: 7.12.2016

Godzina emisji: 14.23

sm/mg

Czytaj także

Marian Opania wymyślnie łączy Nohavicę i Cohena

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 16:22
- Cohen to alkoholik i narkoman, Nohavica alkoholik. Ja też miałem przeszłość alkoholową, więc doskonale ich rozumiem - opowiada Marian Opania, autor spektaklu "Cohen-Nohavica".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kawalec jako Joe Cocker: staram się go zagrać

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 08:00
- Ponieważ jestem aktorem, to staram się zagrać postać Joe Cockera i by to zrobić, trzeba zaśpiewać - mówi Jacek Kawalec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyższość Urszuli Sipińskiej nad relanium i inne tajemnice artystki

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 06:00
Urszula Sipińska poza bardzo bogatym repertuarem, była pierwszą Miss Obiektywu w Opolu. Z czasem zyskała również sławę osoby, która ma wyższość... nad relanium.
rozwiń zwiń