X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Połomski: publiczności nie da się oszukać

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 21:53
- Szkoła teatralna wyuczyła mnie tego, by nie robić widowni zawodu. Trzeba szanować wszystkie życzenia publiczności - mówi piosenkarz, Jerzy Połomski.
Audio
  • Jerzy Połomski opowiada o tym, dlaczego został piosenkarzem (Muzyczna Jedynka)

Jerzy Połomski chciał być architektem, jednak w powojennej, odbudowującej się Polsce było tak dużo chętnych do studiowania tego kierunku, że nie udało mu się dostać na listę studentów. Skończył szkołę teatralną, po której zaczął śpiewać, początkowo u kompozytora Władysława Szpilmana. - Wzorcem wtedy dla mnie był najstarszy polski piosenkarz, Mieczysław Fogg. Kochaliśmy go wszyscy - opowiada wokalista.

Piosenkarz w przyszłym roku będzie obchodził 60-lecie pracy artystycznej. - Nie wiem, kto teraz w Polsce w moim wieku jest w grupie osób śpiewających. Publiczność jest uczulona na prawdę i nie da się zwieść podróbkami - podkreśla Jerzy Połomski.

Gość Marii Szabłowskiej mówił również o tym, dlaczego to dobrze, że nie został aktorem. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jerzy Połomski (piosenkarz)

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 14.19

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Kawalec jako Joe Cocker: staram się go zagrać

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 08:00
- Ponieważ jestem aktorem, to staram się zagrać postać Joe Cockera i by to zrobić, trzeba zaśpiewać - mówi Jacek Kawalec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński o kultowej muzyce do "Akademii Pana Kleksa"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 15:00
- Bardzo się cieszę, że to ujrzało światło dzienne. Ta muzyka pojawiła się wówczas jak z innej planety, żeby ludziom zaoferować coś ciepłego, troszkę Hollywood. Ma ona w swoim brzmieniu i klimacie coś z filmów Disneya, czy filmów rysunkowych, które znaliśmy i kochaliśmy - przyznaje Andrzej Korzyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Grosiak o największej nagrodzie muzyków i marzeniu o wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 21:09
- Wisienką na torcie dla muzyka jest śpiewanie dla publiczności, ale to wszystko jest okupione dużym wysiłkiem, bo to ciężka praca - mówi Natalia Grosiak, wokalistka Mikromusic.
rozwiń zwiń