X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klimat rodzinnego domu braci Szczepaników na świątecznej płycie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 11:45
- Kolędowanie to nie tylko śpiewanie kolęd. To także odwiedzanie najbliższych - rodziny, znajomych - z kolędą na ustach, ale też z serdecznością spotykania się, biesiadowania przy choince, oglądania starych zdjęć - tłumaczył Tomasz Szczepanik.
Audio
  • Tomasz Szczepanik o świątecznej płycie (Muzyczna Jedynka)
Tomasz Szczepanik i Pectus i podczas koncertu Lata z Radiem w Wałczu 4 sierpnia 2013 roku
Tomasz Szczepanik i Pectus i podczas koncertu Lata z Radiem w Wałczu 4 sierpnia 2013 rokuFoto: Redakcja Lata z Radiem

Muzyk dodał, że wraz z braćmi Markiem i Mateuszem, z którymi tworzą zespół Pectus, kultywują rodzinne tradycje kolędowania.


pectus-koledy-przy-kominie-u-iext46634031.jpg

Właśnie wydali piękną płytę z kolędami i pastorałkami "Kolędy przy kominie". Do jej powstania zaprosili przyjaciół: zespół ludowy Pogórzanie oraz Szymona Chyca-Magdzina z zespołu Future Folk.

- Kluczem do powstania tej płyty był nasz rodzinny, drewniany dom, w którym spędziliśmy całe dzieciństwo. Do 8. klasy szkoły podstawowej, w jednym pokoju z braćmi przeżywaliśmy te nasze dziecięce fascynacje i przygody świąteczne - prezenty, ubieranie choinki i kolędowanie - wspominał Szczepanik. - Najpierw musieliśmy dom odrestaurować i stworzyć w nim warunki do nagrań. Materiał nagrywaliśmy na żywo, "jeden do jednego", bez powtórzeń i poprawek. Chcieliśmy pokazać nasze sentymentalne podejście do tradycji, wiernie odtworzyć klimat, gdy bierzemy gitarę, akordeon i janczary góralskie i po prostu razem śpiewamy - mówił Tomasz Szczepanik.

Tomasz Szczepanik Kolędowanie to nie tylko śpiewanie kolęd. To także odwiedzanie najbliższych - rodziny, znajomych - z kolędą na ustach, ale też z serdecznością spotykania się

Muzyk wyjawił także w audycji muzyczne plany zespołu na 2017 rok, oraz gdzie spędzą zbliżającą się noc sylwestrową.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Tomasz Szczepanik

Data emisji: 12.12.2016 r.

Godzina emisji: 14.27

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodziny kolędy. "Gore gwiazda Jezusowi" w wykonaniu zespołu Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 10:00
To nie było łatwe zadanie. Kiedy dwa lata temu wpadliśmy na pomysł, by razem zaśpiewać, byliśmy pełni obaw. Czy potrafimy, czy damy radę? W tym roku podeszliśmy już do sprawy z nieco mniej drżącymi głosami, ale za to stawiając sobie kolejne wyzwania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Steczkowska zaprasza na dziecięcy koncert kolęd

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:00
- Zapraszamy na nasz koncert, na którym będziemy muzykować i zachęcać do wspólnego kolędowania, by przygotować się do Świąt - opowiada właścicielka fundacji Agata Steczkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Golec o swojej babci: góralka z werwą

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 13:30
Współtwórca zespołu Golec uOrkiestra w audycji "Czas pogody" mówił o tym, jak ważne są dla niego rodzinne więzi i kolędowanie z bliskimi. Wspominał także swoją babcię Helenkę.
rozwiń zwiń