Katarzyna Cerekwicka i jej ulubione kolędy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 14:10
- Wcześniej robimy dużo smakołyków i marzymy by coś zjeść, bo w mojej rodzinie jest tradycja ścisłego postu. A w czasie świąt Bożego Narodzenia mama powtarza: "jedzcie, jedzcie bo się zmarnuje". Po wigilijnej kolacji, po rozpakowaniu prezentów wspólnie kolędujemy - tak swe tradycyjne Święta opisywała Katarzyna Cerekwicka.
Audio
  • Kasia Cerekwicka o Świętach i swej drodze muzycznej (Muzyczna Jedynka)
Kasia Cerekwicka
Kasia CerekwickaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Artystka wydała właśnie płytę pt. "Kolędy". Na krążku, oprócz duetu z Krzysztofem Kiljańskim "Na całej połaci śnieg”, który wysłuchaliśmy podczas audycji, znajduje się 10 ulubionych kolęd artystki w wyjątkowych aranżacjach.


koledy.jpg

- Pierwsze kolędy grałam na flecie w podstawowej szkole muzycznej. Moją ulubioną do dziś jest "Mizerna cicha". Grałam na flecie i pianinie. Wtedy nie kojarzyłam siebie ze śpiewaniem. Później przyszła fascynacja wokalistami: Mariah Carey, Whitney Houston, Billie Holiday i Ellą Fitzgerald i narodziła się we mnie idea śpiewania - opowiadała Cerekwicka i mocno podkreśliła, że naukę śpiewania zaczęła z nudów po tym, jak zakończyła naukę w szkole muzycznej.

Po kim odziedziczyła muzyczny talent i swą charakterystyczną chrypkę, na czym polega jej perfekcjonizm i dlaczego sama siebie nazywa "kobieta złota rączka" oraz jakie ma życzenia na Nowy Rok? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Katarzyna Cerekwicka

Data emisji: 16.12.2016

Godzina emisji: 13.28

ab/gs

Czytaj także

Paweł Golec o swojej babci: góralka z werwą

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 13:30
Współtwórca zespołu Golec uOrkiestra w audycji "Czas pogody" mówił o tym, jak ważne są dla niego rodzinne więzi i kolędowanie z bliskimi. Wspominał także swoją babcię Helenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert kolęd i pastorałek rodziny Steczkowskich w Świętej Lipce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 10:36
- Święta Lipka to urocze miejsce, pełne dobrych ludzi, opiekunów, no i te słynne organy - opisywała Justyna Steczkowska sanktuarium, w którym 26 grudnia Steczkowscy zagrają koncert polskich kolęd i pastorałek.
rozwiń zwiń