Przebój bez reniferów, który jest z nami w każde Święta

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 07:00
W tej świątecznej piosence nie ma reniferów, świętego Mikołaja ani sań, a jest miłość, która przydarzyła się właśnie w Święta. To zdecydowało, że "Last Christmas" jest jednym z ulubionych świątecznych przebojów od ponad 30 lat.
Audio
  • Jaka historia kryje się za piosenką "Last Christmas" (Muzyczna Jedynka)
Teledysk do przeboju powstał w Saas-Fee w Szwajcarii. W wideoklipie wystąpili George Michael i Andrew Ridgeley, Pepsi  Shirlie oraz przyjaciele
Teledysk do przeboju powstał w Saas-Fee w Szwajcarii. W wideoklipie wystąpili George Michael i Andrew Ridgeley, Pepsi & Shirlie oraz przyjacieleFoto: photo.anger via Foter.com / CC BY-NC-ND

W niektórych piosenkach tekst nie jest tak ważny, bo słuchaczy porywa już sama melodia utworu. Tak jest z niektórymi świątecznymi przebojami, m.in. "Last Christmas" zespołu Wham!. Jest to piosenka, która jest z nami od 32 lat i zawsze zwiastuje początek przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

- Melodia jest właściwie banalna, tekst nie najwyższych lotów, ale te dzwoneczki i teledysk są wyjątkowe, a utwór powstał w czasach, kiedy wideo sprzedawało przebój i decydowało o jego sukcesie. Był to piękny obrazek - śnieżne szwajcarskie Alpy, roześmiani szczęśliwi młodzi ludzie, którzy ubierali choinkę - opowiada Izabela Żukowska.

W czym tkwi siła świątecznego przeboju – o tym mówimy w audycji.

***

Tytuł audycji: Historia jednego utworu w paśmie "Muzyczna Jedynka"

Rozmawiał: Zbigniew Krajewski

Gość: Izabela Żukowska (dziennikarka)

Data emisji: 19.12.2016

Godzina emisji: 13.45

sm/mg

Czytaj także

Grażyna Szapołowska o muzyce i miłości

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:50
Gwiazda polskiego kina i teatru wspomina, że wychowywała się na muzyce takich artystów, jak Connie Francis, Cliff Richard, The Beatles, Bułat Okudżawa. Duży wpływ wywarły na nią także utwory Anny German.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"White Christmas" - świąteczne marzenie, które łączy nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 01:13
Rzadko który utwór muzyczny może się poszczycić Oscarem, ale piosenka "White Christmas" jest ze wszech miar wyjątkowa. Bo w końcu kto nie marzy o białych świętach?
rozwiń zwiń