"Kolęda z nieba spada" - jazzująca pastorałka Janusza Szroma

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 14:39
- Kiedy dzwoni wielki poeta, i to poeta polskiej piosenki, Marek Gaszyński, z propozycją nagrania utworu, to jest to propozycja nie do odrzucenia - mówił w radiowej Jedynce wokalista Janusz Szrom.
Audio
  • Janusz Szrom o jazzowej pastorałce (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Janusz Szrom o jazzowej pastorałce (Muzyczna Jedynka)

Artysta przyszedł do studia z nagraną właśnie pastorałką "Kolęda z nieba spada". Słowa napisał Marek Gaszyński, a muzykę Ryszard Szwec. Janusz Szrom tę - jak sam określił "stricte jazzową pastorałkę" - zaśpiewał, a akompaniują mu jazzmani: Paweł Pańta na kontrabasie, Piotr Malicki na gitarze i Adam Lewandowski na perkusji. W audycji premierowo posłuchaliśmy utworu.

Mijający rok Janusz Szrom poświęcił Andrzejowi Zausze, jazzowemu wokaliście zmarłemu przed piętnastu laty. Napisał 3-tomową monografię. - Zajęło mi to około 15 tysięcy godzin. Powstał zbiór 240 piosenek, czyli wszystkich piosenek, które zostały napisane dla Zauchy. Zebrałem je w obszerny songbook zawierający nuty, linie melodyczne z tekstem i z prostą fakturą fortepianową - opowiadał gość "Muzycznej Jedynki" i zachęcił do wysłuchania piosenki Andrzeja Zauchy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Szrom (wokalista)

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 13.29

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Zaucha SongBook. Janusz Szrom w hołdzie mistrzowi

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 16:30
- Postanowiłem zebrać wszystkie utwory, które zaśpiewał Andrzej Zaucha. Kiedykolwiek i w jakichkolwiek okolicznościach - mówił o swoim przedsięwzięciu jazzman, kompozytor i aranżer Janusz Szrom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje wielka księga z piosenkami Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 16:43
- Moja fascynacja Andrzejem Zauchą osiągnęła monstrualne wręcz rozmiary. Postanowiłem zebrać wszystkie utwory, jakie kiedykolwiek zaśpiewał - mówi w "Muzycznej Jedynce" Janusz Szrom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Stańko: moja płyta ma w sobie wiele słońca

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 00:59
- "Novos Anos" to była płyta potrzebna mi i mojej nastrojowości. Do tej muzyki nie należy prężyć muskułów, tylko sprawić, by ta chwila się sączyła i byśmy poczuli przyjemność - mówi wokalistka Krystyna Stańko.
rozwiń zwiń