Wytrawni kolędnicy czyli Łukasz i Paweł Golcowie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 15:23
- Od małego chodziliśmy kolędować po sąsiadach i rodzinie. Jako studenci Akademii Muzycznej w Katowicach mieliśmy naprawdę zawodowy zespół kolędników od Zaolzia aż za Podhale, z którym na 2 -3 auta, odwiedzaliśmy znajomych i byliśmy bardzo serdecznie przyjmowani - wspominał Łukasz Golec.
Audio
  • Łukasz i Paweł Golcowie o polskich i zagranicznych koncertach kolęd i pastorałek (Muzyczna Jedynka)

Golec uOrkiestra odbywa trasę koncertową pod nazwą "Świąteczna ATMASFERA". Z lubelskim chórem Gospel Rain występują w największych halach w Polsce. - Z Gospel Rain zgraliśmy się dobrze 2 lata temu podczas koncertu na Jasnej Górze. Z tego występu powstały płyty CD i DVD. Krążek pokrył się podwójną platyną i jest to ewenementem w Polsce, aby płyta z kolędami w 5 tygodni sprzedała się w liczbie 50 tysięcy egzemplarzy - mówili goście Marcina Kusego.


GOLEC UORKIESTRA 2 fot M. Sosna 280.jpg

- To jest dowód, że jest w Polsce zapotrzebowanie na taką muzykę, na kolędowanie połączone z gospelami chóru i z tym właśnie repertuarem jeździmy. Ten program znakomicie się wpisuje w okres Bożego Narodzenia i znakomicie jest odbierany. Duża zasługa leży w odpowiedniej oprawie wizualnej na scenie, a przede wszystkim w odpowiednim brzmieniu i instrumentach: trąbitach, rogach pasterskich, dzwonkach, basetlach, dudach, gęślach - oceniali Łukasz i Paweł Golcowie.

Muzycy podsumowali bieżący rok oraz ujawnili plany na 2017. Złożyli życzenia w góralskiej gwarze. Nie zabrakło też piosenek Golec uOrkiestry. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Łukasz Golec i Paweł Golec (członkowie Golec uOrkiestry)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 13.24

ab

Czytaj także

Paweł Golec o swojej babci: góralka z werwą

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 13:30
Współtwórca zespołu Golec uOrkiestra w audycji "Czas pogody" mówił o tym, jak ważne są dla niego rodzinne więzi i kolędowanie z bliskimi. Wspominał także swoją babcię Helenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert kolęd i pastorałek rodziny Steczkowskich w Świętej Lipce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 10:36
- Święta Lipka to urocze miejsce, pełne dobrych ludzi, opiekunów, no i te słynne organy - opisywała Justyna Steczkowska sanktuarium, w którym 26 grudnia Steczkowscy zagrają koncert polskich kolęd i pastorałek.
rozwiń zwiń