X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alicja Majewska z nową płytą "Wszystko może się stać"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 15:17
- Listy przebojów to nie moja bajka. Moja droga to raczej nagrody festiwalowe. Natomiast zawdzięczam wiele radiowej Jedynce, bo w 1997 r. zajęłam 2. miejsce w kategorii "Piosenka roku" na Liście Przebojów Radiowej Jedynki z utworem "To nie sztuka budować nowy dom" - wspominała Alicja Majewska.
Audio
  • Alicja Majewska o koncertach z kolędami i nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Obecnie piosenka Alicji Majewskiej "O sercu szczerozłotym" jest na Liście Przebojów Programu 3. - Artur Andrus napisał tekst, muzykę - Włodzimierz Korcz, a śpiewamy ją w duecie z Arturem - opowiadała artystka, jednocześnie zapraszając na najbliższy koncert, 6 stycznia w warszawskim Teatrze 6. Piętro.

front.jpg

Zapowiadany koncert promuje nową płytę Majewskiej "Wszystko może się stać". Na krążku znajduje się wiele premierowych nagrań. Jest np. "Modlitwa króla Heroda". Tekst Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pochodzi z lat 50. ubiegłego wieku, ale jak zauważa artystka "jest wciąż aktualny".- Muzykę do wiersza Gałczyńskiego ułożył Włodzimierz Korcz już wiele lat temu, w czasach, gdy współpracował z Olgą Lipińską, bo to ona do swojego telewizyjnego kabaretu wynalazła ten wiersz. Ostatecznie piosenka nie została wykorzystana w "Kabarecie Olgii Lipińskiej", więc postanowiłam nagrać ją teraz - tłumaczyła artystka.

Alicja Majewska Zawdzięczam wiele radiowej Jedynce. W 1997 r. zajęłam 2. miejsce, w kategorii "Piosenka roku" na Liście Przebojów Radiowej Jedynki z utworem "To nie sztuka budować nowy dom"

Majewska wspominała początki koncertów kolędowych "Gwiazdo świeć, kolędo leć", które na początku grała wraz z Łucją Prus i Jerzym Połomskim. Trasa koncertowa trwa już od ponad 20 lat. Polscy artyści występują zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wokalistka złożyła słuchaczom radiowej Jedynki życzenia noworoczne i zaprezentowała nagrania z najnowszej płyty "Wszystko może się stać".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Alicja Majewska

Data emisji: 27.12.2016

Godzina emisji: 14.14

ab/pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa piosenka Alicji Majewskiej. Radiowa premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 16:00
- Wojtek Młynarski ma zwyczaj notowania daty powstania utworu. Ze zdumieniem odkryłam, że tekst tej powstał w 2003 roku - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
rozwiń zwiń