Justyna Steczkowska na królewskiej trasie z muzyką filmową

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 11:35
- Film jest dla mnie jedną z najważniejszych sztuk, zaraz po muzyce. Kocham kino i obiecuję sobie, że na emeryturze będę głównie siedzieć w kinie, do którego biegnę zawsze, gdy mam czas - zdradziła swoją filmową pasję Justyna Steczkowska.
Audio
  • Justyna Steczkowska o trasie koncertowej z muzyką filmową (Muzyczna Jedynka)
Justyna Steczkowska na królewskiej trasie z muzyką filmową
Foto: Jacek Konecki/PR

Artystka opowiedziała o trasie pod hasłem Royal Concert, która objęła dotychczas 20 miejscowości, a kontynuowana będzie jeszcze 10 występami w przyszłym roku. Na program koncertu składają się kompozycje do filmów. Artystka występuje w duetach z Krzysztofem Cugowskim, Krzysztofem Kiljańskim, Andrzejem Piasecznym, Mietkiem Szcześniakiem i Januszem Radkiem. Wokalistom towarzyszy orkiestra ponad 60 muzyków pod batutą Tomasza Szymusia. Najbliższy koncert 12 lutego w Warszawie w hali Torwar. 

Justyna Steczkowska Uwielbiam oglądać filmy. Uwielbiam atmosferę kina. Rzadko mi się zdarza, nawet na najgłupszym filmie, wyjść z kina. Mam też swe ukochane filmy

- Muzyka filmowa często wykracza poza film, ponieważ jest tak dobra, że jej harmonia, czy piękno melodii - jak np. "Dziewiątych wrót" Polańskiego, do których muzykę napisał Wojciech Kilar - żyje własnym życiem. Kto nie zna muzyki z takich filmów jak: "Ojciec Chrzestny" czy "Kino Paradiso". I takich melodii na naszych koncertach nie brakuje - tłumaczyła wokalistka.

royalconsert.jpg

Oprawa koncertów jest imponująca. Justyna Steczkowska podała szczegóły tej wielkiej produkcji. Wspomniała też swój urodzinowy koncert z José Carrerasem i zapowiedziała drugą odsłonę trasy filmowej na jesieni 2017 roku.

***

Tytuł audycji:"Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Rozmawiał: Paweł Sztompke

Gość: Justyna Steczkowska

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 14.24

ab/pg

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: Varius Manx to moja młodość

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 21:50
Jakiś czas temu muzyka ponownie połączyła Varius Manx i dawną wokalistkę grupy. Z okazji 25-lecia zespołu artyści wyruszyli w trasę koncertową, która dla Kasi Stankiewicz okazała się sentymentalnym powrotem do czasów młodości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert kolęd i pastorałek rodziny Steczkowskich w Świętej Lipce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 10:36
- Święta Lipka to urocze miejsce, pełne dobrych ludzi, opiekunów, no i te słynne organy - opisywała Justyna Steczkowska sanktuarium, w którym 26 grudnia Steczkowscy zagrają koncert polskich kolęd i pastorałek.
rozwiń zwiń