Matt Dusk o swoich pomysłach na świąteczne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 17:00
- Zatytułowałem album "Boże Narodzenie w starym stylu", bo chciałem uszanować przeszłość. To jak wyglądały te święta, kiedy byliśmy młodsi. Kiedy zacząłem zbierać materiał na płytę sięgnąłem po piosenki z ery wielkich big-bandów, takie działały od lat 40. do 60. XX wieku. Chciałem, żeby dźwięk, dzięki aranżacjom też nawiązywał do tych lat - przyznaje wokalista.
Audio
  • Matt Dusk o swoich pomysłach na świąteczne piosenki (Muzyczna Jedynka)
Matt Dusk
Matt DuskFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Pospieszalscy pap 1200.jpg
Kolędy Pospieszalskich - od Lyonu po Lwów

- Muzykę do tych piosenek była nagrywana w Kanadzie, część w Czechach, część w Finlandii. Rejestrowałem swoje partie i wysyłałem, żeby ta druga osoba nagrała swoją cześć. To co najważniejsze dzieje się na żywo, dlaczego  zawsze czekam na spotkanie w czasie koncertu - przyznaje Matt Dusk. Jak mówi nagrywanie piosenek daje dużo radości, ale jest to praca w zamkniętym studio. - Prawdziwa energia płynie z bycia na estradzie i śpiewania dla ludzi, którzy także mogą coś wnieść. To jest coś niesamowite - podkreśla artysta.

Jak Matt Dusk wybierał piosenki na płytę? Jakich polskich wokalistów możemy usłyszeć na albumie  "Boże Narodzenie w starym stylu"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Kajetan Tłokowski

Gość: Matt Dusk

Data emisji: 6.01.2017

Godzina emisji: 13.20

gs/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodziny Henryka Miśkiewicza - od klasyki do samby

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 15:30
Saksofonista i klarnecista wraz ze swoimi dziećmi oraz z innymi muzykami towarzyszącymi będzie obchodził 65. urodziny. Jubileuszowy występ odbędzie się 7 stycznia w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Krzysi Górniak - optymizm i nostalgia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 15:00
Kompozytorka i gitarzystka jazzowa zaprasza na koncert premierowy promujący jej nową płytę "Moments". Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia o 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolędy Pospieszalskich - od Lyonu po Lwów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 17:50
Rozśpiewana rodzina Pospieszalskich jest właśnie w trasie koncertowej. Muzycy przywitali Nowy Rok we francuskim Lyonie, a kolejne koncerty odbędą się w Polsce, na Ukrainie i w Austrii.
rozwiń zwiń