X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Duchy poetów". Książka i koncert o znanych, ale i o zapomnianych

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 16:28
- Pierwszy przyśnił mi się mój kolega Staszek Grochowiak. To było po jego śmierci. To, co miał mi do przekazania, zapisałem wierszem - tak o inspiracji książki "Duchy poetów" mówił w "Muzycznej Jedynce" Ernest Bryll.
Audio
  • Ernest Bryll i Marcin Styczeń zapraszają na koncert "Duchy poetów" (Muzyczna Jedynka)

Do napisania tej nietypowej książki namówił Brylla muzyk, Marcin Styczeń. Wydawnictwo jest zapisem rozmów Stycznia z Bryllem o poetach, którzy mu się przyśnili: tych znanych, jak Stanisław Grochowiak, Władysław Broniewski, Tadeusz Nowak, ks. Jan Twardowski i Julian Przyboś oraz takich, którzy nie zapisali się mocniej w historii literatury: Marian Ośniałowski, Stanisław Swen Czachorowski, Mieczysław Czychowski, Jakub Zonszajn. Marcin Styczeń do wierszy tych poetów napisał muzykę. I tak powstała płyta oraz spektakl poetycki. 

Duchy Poetow-1100.jpg

W ostatni dzień stycznia, w Studio PR im. W. Lutosławskiego o godz. 19, odbędzie się koncert pn."Duchy poetów", na którym poznamy nieznane chwile z życia współczesnych, polskich poetów. Usłyszymy m.in. piosenkę pt. "Nie wiem". - To bardzo liryczny utwór Broniewskiego - oceniał Marcin Styczeń. - Ja dzięki Ernestowi Bryllowi bliżej poznałem tego autora i to jako zupełnie innego poetę, niż ten z lekcji literatury. Był postacią niezwykle dramatyczną. Wiersz "Nie wiem" pokazuje to wewnętrzne jego rozdarcie - mówił Styczeń. Dodał, że "nasze koncerty nie są wyreżyserowane od początku do końca. Nigdy nie wiem, jak się potoczą, bo nie wiem, którą anegdotę wybierze Ernest Bryll - wyjaśniał muzyk.

Zapraszając na warszawski koncert Marcin Styczeń przedstawił zespół, który będzie towarzyszyć gawędzie Ernesta Brylla: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas, gitara basowa), Karol Domański (perkusja).

Goście Zbigniewa Krajewskiego tłumaczyli, dlaczego warto przed koncertem przeczytać książkę "Duchy poetów". Więcej w nagraniu audycji.

Bilety do nabycia na sklep.polskieradio.pl https://polskieradio.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/145013

Duchy poetow 2017.jpg

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Ernest Bryll (poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy), Marcin Syczeń (wokalista, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz, lektor)

Data emisji: 9.01.2017

Godzina emisji: 14.20

ab/fbi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Franciszek Karpiński - poezja nie tylko religijna

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 15:00
"Kiedy ranne wstają zorze", "Wszystkie nasze dzienne sprawy" czy kolęda "Bóg się rodzi" - teksty tych pieśni, do dziś śpiewanych w kościołach, napisał w epoce Oświecenia ten sam autor - Franciszek Karpiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Styczeń i Ernest Bryll przywołują duchy poetów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 15:28
- W jakiś sposób wszystkich ich poznałem. Potem, kiedy zmarli, przyśnili mi się i napisałem o tym wiersz - mówi współprowadzący audycję Ernest Bryll.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ernest Bryll. "Poeta od Bożego Narodzenia"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 16:10
"Jako chłopak chodziłem z Gwiazdą, potem w poezji wiele pisałem o tym świątecznym czasie, ale ciągle miałem wrażenie, że gdzieś umykamy od zasadniczych pytań".
rozwiń zwiń