X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siła piosenek Agnieszki Osieckiej w spektaklu "Cafe Sax"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 15:57
W marcu minie 20 lat od śmierci Agnieszki Osieckiej. - Tworząc spektakl z jej piosenkami odnosimy się do jednego z ulubionych miejsc gdzie siadywała: Saska Kępa, Francuska 31, Cafe Sax - mówił Cezary Domagała z Teatru Rampa.
Audio
  • Cezary Domagała i Dorota Osińska zapraszają na spektakl Cafe Sax (Muzyczna Jedynka)

Domagała napisał scenariusz i wyreżyserował spektakl pt. "Cafe Sax", którego premiery odbędą się 20 i 21 stycznia. - Przy wyborze piosenek, aby połączyć je w formę dialogów, z reportaży Agnieszki wybrałem cztery osoby, które będą kreować przestrzeń spektaklu z punktu widzenia Agnieszki. Nie uprawiamy biografii, ona jest znana pośrednio poprzez piosenki i twórczość Osieckiej, ale staramy się spojrzeć na świat jej oczami, z jej ulubionego miejsca, czyli z kawiarni Sax - mówił reżyser.

Cezary Domagała Siłą tego spektaklu jest to, że ludzie zaczną sobie uświadamiać teksty Agnieszki. Bo często jest tak, że słyszymy przebój, zostaje w nas melodia, a słowo gdzieś ulatuje 

Specjalnie na potrzeby spektaklu w foyer Teatru Rampa, działającą tam Cafe Rampa, przekształcono w nową kawiarnię, której sceneria odnosi się do PRL-u. Z tej kawiarni widz przeniesie się w przestrzeń sceniczną do Cafe Sax. - Ten sam barman, który będzie obsługiwał publiczność w foyer, będzie na scenie kontynuował swą rolę. Muzycy zespołu Button Hackers, grający na żywo pod wodzą Pawła Steczka, będą witać widzów pół godziny wcześniej, żeby wprowadzać ich w chilloutowy, jazzujący klimat piosenek Osieckiej - zapowiadał Domagała.

cafe-sax..jpg

Wybranie 22 piosenek z kilku tysięcy, które Osiecka napisała, nie było łatwym zadaniem. - Cudownym zbiegiem okoliczności wybrane piosenki to wielkie przeboje - zauważyła Dorota Osińska, aktorka, która w "Cafe Sax" śpiewa piosenkę "Małgośka" ubrana w - jak sama oceniła - zapierająca dech suknię ślubną. - Będziemy wciągać widzów we wspólne śpiewanie piosenek Osieckiej - obiecywała Osińska i zdradziła kilka szczegółów dotyczących spektaklu. Mówiła między innymi o tym, dlaczego na próby piosenki "Na zakręcie" przyniosła butelkę ginu.

Więcej szczegółów w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: reżyser Cezary Domagała i aktorka Dorota Osińska (twórcy spektaklu w Teatrze Rampa "Cafe Sax")

Data emisji: 10.01.2017

Godzina emisji: 14.17

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Osiecka - kobieta kameleon

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 04:11
Początkująca snajperka w dziedzinie zarządzania sercem, prekursorka polskich singielek i najbardziej kochająca fatalna matka na świecie. O tym, jaka była Agnieszka Osiecka, opowiada książka Uli Ryciak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej w chóralnym wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 16:02
Jesteśmy przyzwyczajeni, że jej piosenki wykonują zespoły lub wokaliści, a 8 października, na koncercie poświęconym Agnieszce Osieckiej, będziemy mieli do czynienia z nieco awangardowym przedsięwzięciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienna dziewczyna - Joanna Dark śpiewa Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:00
- Jest taka piękna piosenka mistrza Młynarskiego "Podchodzą mnie wolne numery" . Jestem blisko tej piosenki, najczęściej gdy usiłuję ustalić listę utworów na występ. Wtedy muszę sobie na czerwono zaznaczać te bardziej żywiołowe, by mi publiczność nie usnęła - mówiła Joanna Dark, zapraszając na koncert.
rozwiń zwiń