Odważna płyta Lory Szafran poświęcona Leonardowi Cohenowi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:44
- Pracując nad dziełami Leonarda Cohena, pomyślałam, że nie mogę go naśladować, tylko spróbować przetworzyć te utwory i potraktować je jak materiał muzyczny - opowiada wokalistka Lora Szafran.
Audio
  • Lora Szafran opowiada o nowej płycie i twórczości Leonarda Cohena (Muzyczna Jedynka)

Lora Szafran 21 stycznia wystąpi na scenie stołecznej Stodoły z piosenkami wielkiego muzyka i poety w ramach koncertu pt. "Sekrety życia Leonarda Cohena". Nie był to łatwy materiał do pracy, bo jak przyznaje artystka, są to bardzo osobiste teksty, a same utwory mają "wątpliwą linię melodyczną", bo najczęściej są deklamowaną poezją.

- Zaryzykowaliśmy i zrobiliśmy kompletnie inną aranżację na znacznie większy skład m.in. orkiestrę smyczkową, instrumenty dęte i chórki. Śpiewam od ponad trzydziestu lat w nurcie jazzowym, ale ta płyta dała mi szerszą publikę i zaczęłam grać na wielkich salach koncertowych - opowiada wokalistka.

W audycji opowiadamy również o ostatniej płycie Lory pt. "Nad ranem".

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Lora Szafran (wokalistka)

Data emisji: 11.01.2017

Godzina emisji: 13.20

sm/mg

Czytaj także

Jak Bob Dylan może pomóc polskiemu festiwalowi?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 20:34
- Bardzo ważny jest dla nas Nobel dla Boba Dylana, bo doceniony został bard, czego nigdy jeszcze nie było w historii. Może nam to pomóc w naszych zmaganiach z instytucjami - mówi Piotr Bakal, dyrektor artystyczny OPPA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talent Artura Andrusa i droga Alicji Majewskiej na listę przebojów

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 20:08
- Wszystkie utwory z nowej płyty bardzo mi się podobają. Śpiewam je już na koncertach i powoli się z nimi oswajam - opowiada Alicja Majewska, piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plejada polskich gwiazd i radość w jednym świątecznym utworze

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 22:25
"Pierwsza Gwiazda" powstała na przekór smutnym wykonaniom utworów świątecznych. W jej nagraniu uczestniczyło wielu polskich artystów, w tym Marika. - Śpiewało się cudownie, choć pracowaliśmy w podgrupach - opowiada wokalistka.
rozwiń zwiń