Premierowy koncert "Moments" Krzysi Górniak

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 16:05
- Kilka lat temu, podczas koncertu Jima Halla w studiu im. Lutosławskiego, pomyślałam sobie, że byłoby fajnie zagrać kiedyś na tych deskach, wykorzystać tę wspaniałą akustykę. I po latach to się udało - zapraszała na swój koncert jazzowa gitarzystka i kompozytorka Krzysia Górniak.
Audio
  • Krzysia Górniak zaprasza na koncert "Moments" (Muzyczna Jedynka)

12 stycznia o godz.19 w studiu im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się premierowy koncert utworów z najnowszej płyty Krzysi Górniak "Moments", która ukazała się pod koniec października ubiegłego roku.

- Zagramy w pięknym, kameralnym składzie - mówiła artystka. - Ja zagram na gitarze elektrycznej i akustycznej, na fortepianie Zdzisław Kalinowski, na kontrabasie Łukasz Makowski, a na perkusji Grzegorz Grzyb. Zaprezentujemy moje kompozycje, ale nie tylko, bo także kompozycje Łukasz Makowskiego i innego kontrabasisty pochodzącego z Grecji. Będzie to wieczór z muzyką relaksującą, ilustracyjną i wprowadzająca w dobry nastrój - zapewniała artystka.

Moments_square_final.jpg

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa obrazów Krzysi Górniak w foyer studia. Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Krzysia Górniak (gitarzystka, kompozytorka, producentka muzyczna)

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 14.24

ab/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lutosławski - Retuned". Płyta, która zaskakuje i wciąga

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:11
Trzech muzyków: Szymon Klima, Piotr Wyleżoł i Adam Kowalewski postanowiło w niezwykły sposób zinterpretować dzieła Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roberto Gatto, rzymski jazz i perkusja w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 14:40
Ze znakomitego muzyka towarzyszącego stał się liderem. 18 listopada w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi perkusista Roberto Gatto z towarzyszeniem Alfonsa Santimone (pianino, fender rhodes) i Pierpaola Ranieri (gitara basowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Krzysi Górniak - optymizm i nostalgia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 15:00
Kompozytorka i gitarzystka jazzowa zaprasza na koncert premierowy promujący jej nową płytę "Moments". Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia o 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń