Magia świąt i kolędowanie z Golec uOrkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 19:38
- Jeśli komuś taką przyjemność mogą sprawić nasze aranżacje i wykonania, to jest to dla nas największa przyjemność i jest to potwierdzenie, że warto robić to, co robimy - mówi Paweł Golec z Golec uOrkiestra.
Audio
  • Paweł Golec zaprasz na trasę koncertową zespołu Golec uOrkiestra (Muzyczna Jedynka)
Członkowie zespołu Golec uOrkiestra
Członkowie zespołu Golec uOrkiestraFoto: M. Sosna

Golec uOrkiestra właśnie kończy zimową trasę Świąteczna Atmosfera z kolędami i pastorałkami. W najbliższych dniach jej ukoronowaniem będą koncerty w Łodzi, Katowicach i Krakowie. - Jest to pierwszy projekt, który jest przeniesiony na największe hale w Polsce, na których stwarzamy klimat i aurę świąteczną, co jest sztuką. Po frekwencji widzimy, że to się udaje, a niektórzy mają nawet łzy w oczach - opowiada Paweł Golec.

Po tej trasie zespół chce ukończyć projekt symfoniczno-etniczny, nad którymi pracują z dziećmi i innymi muzykami. Paweł Golec zapewnia, że da on niezwykłą fuzję dźwięków i popisów wokalnych. W programie opowiadamy o tym, kiedy możemy się spodziewać efektów tej pracy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Paweł Golec (muzyk, lider grupy Golec uOrkiestra)

Data emisji: 18.01.2017

Godzina emisji: 14.29

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Golec o swojej babci: góralka z werwą

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 13:30
Współtwórca zespołu Golec uOrkiestra w audycji "Czas pogody" mówił o tym, jak ważne są dla niego rodzinne więzi i kolędowanie z bliskimi. Wspominał także swoją babcię Helenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wytrawni kolędnicy czyli Łukasz i Paweł Golcowie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 15:23
- Od małego chodziliśmy kolędować po sąsiadach i rodzinie. Jako studenci Akademii Muzycznej w Katowicach mieliśmy naprawdę zawodowy zespół kolędników od Zaolzia aż za Podhale, z którym na 2 -3 auta, odwiedzaliśmy znajomych i byliśmy bardzo serdecznie przyjmowani - wspominał Łukasz Golec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odważna płyta Lory Szafran poświęcona Leonardowi Cohenowi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:44
- Pracując nad dziełami Leonarda Cohena, pomyślałam, że nie mogę go naśladować, tylko spróbować przetworzyć te utwory i potraktować je jak materiał muzyczny - opowiada wokalistka Lora Szafran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nika Lubowicz: muzyka jest dla mnie naturalnym środowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 15:30
- Pochodzę z rodziny zawodowych muzyków, są nimi zarówno moi rodzice, jak i dwaj starsi bracia. Muzyka była środowiskiem naturalnym w którym się urodziłam, dorastałam, wychowywałam. Gdy miałam około 6 lat nasz tata, Stanisław Lubowicz zaczął komponować piosenki świąteczne, kolędy, pastorałki. Uzbierało się tyle utworów, że postanowiłam je nagrać - opowiada o powstaniu płyty "Noc w Betlejem" Nika Lubowicz.
rozwiń zwiń