"Biała magia". Płyta, którą Ola Gintrowska wraca do literackości

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 14:57
- Mam to szczęście, że jestem młoda i mogę poeksperymentować. Cały czas szukam swojego dźwięku i się nie ograniczam. Uwielbiam bardzo wiele rodzajów muzycznych i próbuję, w którym się odnajdę najlepiej - mówiła Ola Gintrowska, która promuje swą nową, liryczną piosenkę "Biała magia".
Audio
  • Dr Przemysław Deles i Bożena Radzio o odbudowie Zakmku Królewskiego w Warszawie (Cztery pory roku/Jedynka)
Ola Gintrowska o swojej ulubionej polskiej muzyce
Ola Gintrowska o swojej ulubionej polskiej muzyceFoto: Jacek Koncecki/PR

Ola Gintrowska jest absolwentką wydziału śpiewu operowego oraz wydziału sztuk dramatycznych na Kingston University w Londynie. Śpiew i aktorstwo w jej przypadku idą w parze, bo występuje w musicalach i burleskach. Grała też w filmach pełnometrażowych. Ostatnio artystka wiele czasu spędziła w Kalifornii.

- To była niesamowita przygoda, ale i lekcja. Poznałam zupełnie inny rynek, innych artystów i twórców muzycznych, miałam przyjemność współpracować z niesamowitym nauczycielem głosu, który mnie otworzył na inne spojrzenie na muzykę. Dla mnie najbardziej zaskakująca w Ameryce była tamtejsza wielka różnorodność muzyki. Zauważyłam też, że im prostszy utwór, tym lepiej się przyjmuje - tłumaczyła wokalistka.

W audycji zaprezentowała także swój pierwszy przebój "Misssing". Zwróciła uwagę na to, że trudniej jest pisać piosenki w języku polskim niż angielskim, ale jak stwierdziła "język polski jest piękny, można więcej w nim napisać, bo mamy więcej słów".

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Aleksandra Gintrowska (piosenkarka)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 14.21

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ola Gintrowska: Robert Janson pomógł mi się odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 15:21
- Współpraca z nim jest wspaniała. Ja stawiam pierwsze kroki, a Robert pokazał mi, co mam robić. Jestem mu bardzo wdzięczna - powiedziała w Jedynce Aleksandra Gintrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola Gintrowska o Eurowizji: to była wspaniała lekcja

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 18:00
- Wiele osób obstawiało, że polskie eliminacje do Eurowizji wygra Edyta Górniak lub Margaret. Wygrana Michała Szpaka dla wielu, także spośród wykonawców, była zaskoczeniem - przyznaje wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert kolęd i pastorałek rodziny Steczkowskich w Świętej Lipce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 10:36
- Święta Lipka to urocze miejsce, pełne dobrych ludzi, opiekunów, no i te słynne organy - opisywała Justyna Steczkowska sanktuarium, w którym 26 grudnia Steczkowscy zagrają koncert polskich kolęd i pastorałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premierowy koncert "Moments" Krzysi Górniak

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 16:05
- Kilka lat temu, podczas koncertu Jima Halla w studiu im. Lutosławskiego, pomyślałam sobie, że byłoby fajnie zagrać kiedyś na tych deskach, wykorzystać tę wspaniałą akustykę. I po latach to się udało - zapraszała na swój koncert jazzowa gitarzystka i kompozytorka Krzysia Górniak.
rozwiń zwiń