X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Fronczewski: nie jestem śpiewającym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 15:44
- Tak naprawdę to nie umiem śpiewać i to nie jest kokieteria z mojej strony. Nie uważam się za aktora śpiewającego, bo jest takie pojęcie, ale do dziś nie rozumiem, na czym ono polega - skromnie przyznał Marii Szabłowskiej Piotr Fronczewski.
Audio
  • Piotr Fronczewski o pracy aktora i przypadkach bycia piosenkarzem (Muzyczna Jedynka)

W latach 70. dużą popularnością cieszyła się płyta "Franek Kimono"z piosenkami w wykonaniu Piotra Fronczewskiego, którą aktor nagrał - jak sam mówił - przez przypadek.

- Graliśmy z Andrzejem Korzyńskim w studiu na Myśliwieckiej sesję z piosenkami do filmu o Panu Kleksie. Andrzej przyniósł dwa teksty "King Bruce Lee Karate Mistrz" i "Dysk Dżokej". Oceniłem, że są zabawne i nagraliśmy je przy okazji tej kleksowej "sesji", po czym o tym zapomniałem. To, że te utwory znalazły się na czołowych miejscach list przebojów, powiedziały mi moje małe wtedy córeczki - wyznał Fronczewski.

Piotr Fronczewski nagrywał jeszcze piosenki takie jak: "Pijmy wino za kolegow","Chłopcy z naszej ulicy", czy "Nie brookliński most" do wiersza Edwarda Stachury, z muzyką Jerzego Satanowskiego, a przed rokiem duet z Magdą Umer.

Piotr Fronczewski Aktor w teatrze nie jest taką komputerową wydmuszką , jest z całą pewnością czymś więcej

W rozmowie z Marią Szabłowską aktor wspominał swą pierwszą rolę (w wieku 10 lat), naukę w szkole aktorskiej, swoich mistrzów, którzy przekazali mu etos zawodu aktora.

- Teatr jest ostatnim miejscem, gdzie można spotkać się w dobrym towarzystwie, porozmawiać, pomyśleć. Teatr jest tym jedynym miejscem, gdzie mamy szanse spotkać żywego człowieka, obserwować, jak pracuje, co robi, jak się męczy, niemalże - jak pachnie - stwierdził Fronczewski.

Na koniec zaprosił na nowy spektakl "Edukacja Rity" - niebawem w teatrze Ateneum, ale w nieodległej przyszłości na powstającej, nowej warszawskiej scenie. Szczegóły w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Piotr Fronczewski (aktor, wokalista)

Data emisji: 24.01.2017

Godzina emisji: 13.18

ab/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Opania: śpiewam wyłącznie repertuar ludzi poszarpanych wewnętrznie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 18:17
- Lubię takich twórców, są mi bliscy, bo i ja taki jestem. Ja nie jestem ten miły, uśmiechnięty Marian Opania. W środku drzemie diabelny charakter - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski obowiązkowo - to trzeba zobaczyć!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 15:42
- Próby generalne i dwa pokazy przedpremierowe mamy już za sobą. Wojciech też był z nami, siedział na widowni. Był zadowolony ze spektaklu - mówił w Jedynce Jacek Bończyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seweryn Krajewski świętuje 70. urodziny. "Unikalny kompozytor"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 16:00
- Pamiętam Seweryna Krajewskiego, zanim był członkiem Czerwonych Gitar. W Gdyni był klub "Bursztynek", tam śpiewał utwory Marino Mariniego i śliczne włoskie piosenki. Był taki młody, nieśmiały, niewinny. Pamiętam, że bał się mówić, bał się podejść - opowiada Marek Gaszyński. Seweryn Krajewski świętuje we wtorek 70 urodziny.
rozwiń zwiń